Rezultate te kerkimit per termin: +Algjeri +Shkaqet

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.452Z

Brezi Facebook ne protesta

Trazirat ne Tunizi po perhapen. Numri i te vdekurve ka arritur ne mbi 30. Te vdekur ka pasur edhe ne demonstratat ne Algjeri. Shkaqet konkrete per shperthimin e dhunes ne Tunizi dhe Algjeri jane te ndryshme por arsyet thuajse identike papunesi mungese perspektivash per te rinjte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.967Z

Evitoni keto 8 shtete

Evitoni keto 8 shtete E hene 11 Shkurt 2013 1819 JEMENKeto dite kur Ambasadat Amerikane e Britanike ne Tirane u kane bere thirrje shtetasve te tyre te kene kujdes pasi ne vendin tone mund te kete protesta per here te pare nje praktike te tille e ndjek edhe ministria jone e jashtme por per te tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.366Z

Ky është realitet Nga “Washington Post”Ajo që po ndodh në rrugët e Teheranit është mësim që bën histori: nuk janë armët apo policia sekrete, në fund të fundit, por gatishmëria e qindra-mijëra njerëzve që ta rrezikojnë jetën e tyre për ta protestuar p

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Ky është realitet Nga “Washington Post”Ajo që po ndodh në rrugët e Teheranit është mësim që bën histori: nuk janë armët apo policia sekrete, në fund të fundit, por gatishmëria e qindra-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.712Z

Është një realitet

Nga Washington Post Ajo që po ndodh në rrugët e Teheranit është mësim që bën histori: nuk janë armët apo policia sekrete, në fund të fundit, por gatishmëria e qindra mijëra njerëzve që ta rrezikojnë jetën e tyre për ta protestuar padrejtësinë. Kjo është ajo që e përmbysi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.085Z

Ikja e madhe e refugjatëve

Deutsche Welle Çdo ditë, mijëra refugjatë marrin rrugën për në Evropë. Shpresa për një jetë të re është më e madhe se frika nga udhëtimi. Për dramën e refugjatëve në Mesdhe, DW tregon shkaqet, rrugët e largimit dhe fatet e migrantëve. Mesdhe, refugjate Pranvera ka nisur. Dhe r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.531Z

Mutacioni i demokracise

Bota serish vlon. Shtetet qe pretendonin se ishin demokratike filluan te rrenohen njeri pas tjetrit ashtu si paraprakisht shtetet te ndertuara mbi parimet e komunizmit. Kjo krize ngulfatese u shfaq ne shtetet arabe me tendence qe te shtrihet gjithandej ku jetojne popuj te besimit islam. Per se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.557Z

Tunizi-Tirane si proteste

Opozita ne Shqiperi vendosi dje qe pas gjashte ditesh te rinise serine e protestave popullore per te rrezuar qeverine e kryeministrit Berisha. Vendimi i djeshem ishte i pritshem pas skandalit te fundit qe u pasua me doreheqjen ish-zevendeskryeministri Ilir Meta i cili i hapi rrugen drejtesise per te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama