Rezultate te kerkimit per termin: +Ali +Demi

Meta: total 1000 / total_found 1540 / time 0.001 / keyword[0] ali / docs[0] 15899 / hits[0] 27092 / keyword[1] demi / docs[1] 4825 / hits[1] 6981 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Denoncimi i PD ne Tirane: Militanti i një partie kërcënoi me armë qytetarët

Ka pretendim nga PD se një militant i cili nuk është specifikuar nëse është i PS apo LSI, ka nxjerrë armën dhe ka kërcënuar qytetarët që të votojnë forcën e tij politike. Gazetarja Manjola Hasa thotë se në fotot që disponon nga personi në fjalë, duke se zotëria mban duart në xh

Vrasje ne Vlorë, 40 vjeçari ekzekutohet në hyrje të pallatit
  • 2017-06-20

Vrasje ne Vlorë, 40 vjeçari ekzekutohet në hyrje të pallatit

Një 40 vjeçar është qëlluar për vdekjen tek hyrja e pallatit në qytetin e Vlorës mbrëmjen e sotme. Nga informacionet e para viktima është identifikuar si Fatjon Sinani, 40 vjeç.  Mësohet se krimi është shënuar tek ish kinema Ali Demi. Gazetarja e Ora News Jerola Zijaj duke iu re

No Pic available
  • 2017-05-31

1 Qershor në burg, denoncimi i nënës: 4 vjet pa parë fëmijët

Një nënë që vuan dënimin në burgun Ali Demi në Tiranë nuk i sheh prej 4 vitesh fëmijët e saj, edhe pse ka një vendim gjykate që ia jep të drejtën. Edmira Xhaferraj thotë se hakmarrja e ish-bashkëshortit po e privon atë nga e drejta e mëmësisë. Ajo ishte nëna e vetme që sot nuk

No Pic available
  • 2017-05-29

Veliaj: Sahati i Tiranës në 4 vite mbeti 12. Berisha dhe Mediu oferta e Republikës së Re

Kryebashkiaku Erion Veliaj në një takim me banorët e njësisë nr.1, tek fusha Ali Demi nuk kurseu thumbat në drejtim të Lulzim Bashës, paraardhësin e tij në Bashkinë e Tiranës. Ai solli në vëmendje dhe impresionet e ditës së tij të parë të punës si i pari i kryeqytetit në vitin 2

No Pic available
  • 2017-04-18

Veliaj: Brenda vitit do ndërhyjmë edhe në 50 blloqe të tjera banimi

50 blloqe banimi do të shndërrohen në hapësira argëtuese dhe çlodhëse për qytetarët e Tiranës. Ndërhyrjet që pritet të përfundojnë brenda vitit, duke rikualifikuar tërësisht këto lagje, sipas kryebashkiakut Erion Veliaj duhet të ruhen me kujdes pasi përfaqësojnë modelin e punë

Rikualifikohen dy blloqe banimi, Veliaj: Ti ruajmë investimet
  • 2017-04-18

Rikualifikohen dy blloqe banimi, Veliaj: Ti ruajmë investimet

Dy blloqe të tjera banimi, Dhimitër Kamarda dhe Kristaq Cipo në lagjen Ali Demi, janë rikualifikuar plotësisht nga Bashkia e Tiranës, duke u shndërruar në dy hapësira çlodhëse. Banorët e këtyre dy blloqeve kanë tanimë, jo vetëm rrugë të rikonstruktuara, por edhe më shumë hapësir

Furnizimi me ujë i Tiranës, Bashkia vijon investimet në rrjetin e shpërndarjes
  • 2017-04-04

Furnizimi me ujë i Tiranës, Bashkia vijon investimet në rrjetin e shpërndarjes

Bashkia e Tiranës ka një plan investimesh për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet. Krahas ndërtimit të shkollave, rrugëve, shesheve dhe këndeve të lojërave, një kujdes i veçantë i është kushtuar edhe përmirësimit të rrjetit të ujësjellës kanalizimeve. Punonjësit