Rezultate te kerkimit per termin: +Ali +Evsen

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.637Z

Ali Evsen dhjetra dergesa te dyshimta

Prokuroria Shqiptare nuk terhiqet nga hetimet ndaj biznesmenit te kompanise ajrore Albanian Airlines Ali Evsen. Megjithese njesia hetimore Task-Force ne prokurorine e Tiranes vendosi pak dite me pare pushimin e veprimeve hetimore tashme hetimi rreth kesaj ceshtjeje ndodhet ne doren e Prokuroreve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.284Z

Ali Evsen, paditet nga “Advanced Construction”

12/07/2011  Bllokohen 93 kuotat, kërkohet prishja e marrëveshjes TIRANE-Nuk kanë të sosur telashet e biznesmenit Ali Evsen me drejtësinë, ku pas arrestimit të tij në Spanjë dhe sekuestrimit të 15 llogarive bankare në Shqipëri, tashmë një tjetër përballje ligjore është reg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.686Z

Nuk pastroi para në Shqipëri, mbyllen hetimet për Ali Evsen

18/01/2012  Lirohen 15 llogaritë bankare të bosit turk të “Albania Airlines” që ishin sekuestruar TIRANE-Pushohet hetimi ndaj biznesmenit të kompanisë “Albania Airlines” Ali Evsen, që dyshohej nga Prokuroria si i implikuar në veprën penale të “pastrimit të parave”. G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.407Z

Borxhet, sekuestrohen avionët e Ali Evsen, njeriut që rrinte pas Berishës në Azerbajxhan

Share Ai mund të jetë liruar nga burgu në Spanjë, por problemet për Ali Evsen nuk kanë të sosur. Gjykata ka vendosur sekuestro 4 avionëve të shoqërisë Albania Airlines, për shkak të borxheve të mëdha të Evsen. Njeriu që qëndronte në krah të Berishës në c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.809Z

Bllokimi i pronave te Ali Evsen

Katër shoqëri, të cilat i përfaqëson me aksione Ali Evsen, i janë drejtuar me një memo dhe kërkesë ankimore nëpermjet avokatit të tyre Vladimir Meci, prokurores së përgjitshme Ina Rama dhe Gjykatës së Apelit. Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.471Z

Shoqëruesi i Berishës, i kërkuar nga Interpol. Ali Evsen: Sjam në kërkim. Skam nënshtetësi shqiptare

Share Evsen, krahu i djathte i Berishes Biznesmeni Ali Evsen, i kërkuar nga Interpoli (http://interpol.int/Wanted-Persons/%28wanted_id%29/2012-9651), thotë se ata ia fusin kot, pasi nuk është në kërkim. Gjatë vizitës së kryeministrit Sali Berisha në Azerbajxhan, Evs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.361Z

Hetimi, zbulohen investimet në hotele e bare të Ali Evsen

29/06/2011  Verifikim bilanceve të kompanive dhe bashkëpunimi me autoritete spanjolle e turke TIRANE-Biznesmeni turk, Ali Evsen, gjatë këtyre viteve ka investuar shuma të mëdha financiare në sektorin e hoteleri-turizmit, duke ndërtuar restorante dhe hotele luksoze në disa qytete t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama