Rezultate te kerkimit per termin: +Ali +Fejzullahu

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] ali / docs[0] 16267 / hits[0] 27745 / keyword[1] fejzullahu / docs[1] 710 / hits[1] 1168 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (FOTO)
  • 2015-08-15

52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (FOTO)

Stërvitja e grupeve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Shqipëri ende është duke vazhduar të ketë një vello mosnjohje. Dëshmitarë dhe organizatorë të kohës e kanë sqaruar shumë herë atë proces ushtrimesh, sipas një marrëveshje Kosovë-Shqipëri. Por, pavarësisht këtyre sqa

Këta janë 52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (Foto)
  • 2015-08-15

Këta janë 52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (Foto)

Stërvitja e grupeve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Shqipëri ende është duke vazhduar të ketë një vello mosnjohje. Dëshmitarë dhe organizatorë të kohës e kanë sqaruar shumë herë atë p

Asgjë e re nga Qeveria e Maqedonisë
  • 2015-05-12

Asgjë e re nga Qeveria e Maqedonisë

Në orët e mbrëmjes, Qeveria e Maqedonisë ka zhvilluar një mbledhje kushtuar aksionit të policisë në 'Lagjen e Trimave' në Kumanovë. Ministrat kanë shqyrtuar edhe mundësinë e kompensimit të dëmit për banorët, të cilëve ju shkaktuan dëme material. Pas zhvillimeve në Kumanovë, u m

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)
  • 2015-04-10

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)

Zona Operative e Drenicës ka përfunduar procesin e verifikimi të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Në publikimin thuhet se janë 1 mijë e 132 invalidë të UÇK-së dhe 640 dëshmorë. STATUSI I INVALIDIT 1. Adem M. Osmani 006331 Izbicë 2. Adem S. Buliqi 004207 Qubrel 3. Afrim A. Geci

Vazhdon tradita në UP, edhe Ramadan Zejnullahu me punime si të Gashit?
  • 2014-09-04

Vazhdon tradita në UP, edhe Ramadan Zejnullahu me punime si të Gashit?

Kriza në Universitetin e Prishtinë filloji para disa muajve kur ish rektorit Ibrahim Gashi ju gjetën disa punime të publikuara në revista dhe shtëpive botuese “korruptive shkencore” për çka pas presioneve të studentëve u detyrua të

Ish-komandantët e UÇK-së, do të kërkojnë mandate për BDI
  • 2014-03-21

Ish-komandantët e UÇK-së, do të kërkojnë mandate për BDI

Madje ky përcaktim i Ahmetit për përbërjen e listave, komentohet se BDI po paralajmëron një politikë më agresive kundrejt bllokut maqedonas që do të jetë fitues në zgjedhje. Partitë politike shqiptare elektoratin zgjedhore edhe në