Rezultate te kerkimit per termin: +Alibeaj

Total: 3728
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.600Z

Sekretaret, Alibeaj: Nuk tërhiqem

Ministri i Drejtësisë tha dje se, sekretaret gjyqësore janë nën presionin e gjyqtarëve për të mos pranuar urdhërin e tij. Fatos MahmutajEnkelejd Alibeaj e argumentoi këtë akuzë me faktin se, në informacionin e përditshëm që i mbërrinte në zyrë, oraret e nisjes së seancave is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.488Z

Alibeaj: Shullazi, padroni i Tahirit

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike e sheh si "veprim të dëshpëruar dhe përçartje" reagimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri pas arrestimit të Emiliano Shullazit. "Reagimi i Tahirit është veprim i dëshpëruar i atij që e ndjen lakun që po i shtr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.082Z

Alibeaj shfajesohet per Gerdecin

Teksa eshte shfajesuar ne lidhje me tragjedine e Gerdecit, Ministri i Drejtesise Enkelejd Alibeaj e cileson ligjin per prokurorine triumf te drejtesise ne vend. Alibeaj nderkaq ka pohuar se ne zyren e ministrit te drejtesise policia gjyqesore ka ushtruar kontrolle ne lidhje me tragjedine e Gerdecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.437Z

Alibeaj vizite ne Gjykaten e Fierit

Fier - Ministri i Drejtesise Enkelejd Alibeaj, ka vizituar dje Gjykaten e Shkalles se Pare Fier. Ai eshte pritur nga kryegjyqtari Andi Civici rreth ores 14:30 ne zyren e tij, ku ka zhvilluar nje takim te shkurter, ndersa me pas Alibeaj ka vazhduar nje takim me te gjithe administraten e kesaj gjykate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.131Z

Alibeaj takon homologun italian

Ministri i Drejtesise, Enkelejd Alibeaj i dha garanci Ministrit Italian te Drejtesise, Agelino Alfano per transferimet e shqiptareve qe vuajne denimin ne burgjet Italiane. Dy ministrat vendosen per ngritjen e nje grupi pune te perbashket per shkurtimin e procedurave te transferimit. Me tej ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Alibeaj betohet prpara Presidentit Topi

Ministri i Drejtsis, Enkelejd Alibeaj, kabetimin prpara Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pak dit pas emrimit n kt detyr. N ceremonin e zhvilluar me kt rast ishin t pranishm Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, Kryeministri Sali Berisha, Kryetari i Gjykats s Lart, Thimio Kondi, Kryetari i Grup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.250Z

Alibeaj: Prokurorët do të vlerësohen

Në takimin e organizuar nga Këshilli i Evropës ka marrë pjesë edhe ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj. Duke iu referuar reformës në drejtësi, konkretisht në prokurori, Alibeaj veçoi si të rëndësishëm sistemin e vlerësimit për prokurorët. "Kur flitet për pavarësi në prokuro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama