Rezultate te kerkimit per termin: +Alibeaj

Meta: total 1000 / total_found 3732 / time 0.002 / keyword[0] alibeaj / docs[0] 3732 / hits[0] 8928 /
Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)
  • 2019-03-08

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)

Dhjetra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki. Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit. Mes protestuesve është edhe ish-d

Gazetari Bolino: PS dhe LIBRA-s i janë vjedhur vota në 2017-ën
  • 2019-02-22

Gazetari Bolino: PS dhe LIBRA-s i janë vjedhur vota në 2017-ën

Gazetari Karo Bolino, i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit, ka denoncuar disa raste sipas tij të vjedhjes së votave që i janë bërë Partisë Socialiste dhe Partisë LIBRA. Në një debat televiziv me deputetin e PD-së, Enkelejd Alibeaj, Bolino tha se në zgjedhjet parlamentare të vitit 201

Djegia mandateve/ Deputetët e PD-së, në radhë për të firmosur dorëheqjen
  • 2019-02-20

Djegia mandateve/ Deputetët e PD-së, në radhë për të firmosur dorëheqjen

Pas vendimit të Këshillit Kombëtar për të votuar unanimisht djegien e mandateve, deputetët e Partisë Demokratike kanë nisur të firmosin deklaratat me anë të cilave heqin dorë vullnetarisht nga funksioni në Parlament. Përpos thirrjeve të ndërkombëtarëve, deputetet si, Ervin Salianji

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot
  • 2019-02-07

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot

Por problemi me të sëmurët mendor, ekspozoi një tjetër fenomen, atë të shpërdorimit të fondeve publike. Të dy qeveritë, si në kohën e Berishës, por edhe në të tashmen, kanë zhdukur miliona euro, të destinuara për ndërtimin e një Spitali Psikiatrik Ligjor. Ky Spital, do të rehab

Kuvendi/ PD do 30 minuta pushim që në nisje, Balla: Thojeni troç që Luli po
  • 2019-01-31

Kuvendi/ PD do 30 minuta pushim që në nisje, Balla: Thojeni troç që Luli po

Forcat politike i janë rikthyer sot Parlamentit për seancën e radhës plenare, e cila do të jetë e fundit për muajin janar. Që në nisje të seancës ka pasur përplasje dhe janë shkëmbyer ironi mes grupeve parlamentare të PD dhe PS. PD nëpërmjet deputetit Enkelejd Alibeaj kërkoi një p

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK
  • 2019-01-31

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK

Mësohen emrat e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn dhe DSIK. Raportohet se komisioni do të ketë nëntë anëtarë. Nga Partia Demokratike, pjesëtarë të komisionit do të jenë deputetët: Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji, Xhemal Gjunkshi; nga LSI do të jetë Luan Rama, ndërsa nga Partia So

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?
  • 2019-01-30

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?

Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të shqyrtuar projektvendimin, i cili parashikon ndryshimin e Rregullores së Kuvendit, ku në të është parashikuar edhe ndryshimi i procedurës në rastet kur konstatohet kryerja e veprave penale nga ana e ligjvënësit. Në projektvendim thuhet se nëse Pro