Rezultate te kerkimit per termin: +Alison +Krauss

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.855Z

Grammy Awards, triumfojne Plant e Krauss

Robert Plant dhe Alison Krauss triumfuan ne ceremonine e ndarjes se cmimeve Grammy Awards 2009. Ish-kengetari i “Led Zeppelin” dhe mbreteresha amerikane e muzikes country fituan pese statuja, fale bashkepunimit ne albumin “Raising Sand”. Grupi britanik “Cold

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.898Z

Kandidaturat për çmimet e Shoqatës së Muzikës Amerikana

Shoqata e Muzikës Amerikana ka shpallur emrat e kandidatëve për çmimet e këtij viti, që është ceremonia e shtatë e kësaj shoqate. Këngëtari dhe kompozitori, James McMurtry, dhe bateristi i vjetër i grupit The Band, Levon Helm, janë emëruar për tri kategori secili, pra më sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.892Z

Emërimet për çmimet e Shoqatës së Muzikës Amerikana

Shoqata e Muzikës Amerikana ka shpallur emrat e kandidatëve për çmimet e këtij viti, që është ceremonia e shtatë e kësaj shoqate. Këngëtari dhe kompozitori, James McMurtry, dhe bateristi i vjetër i grupit The Band, Levon Helm, janë emëruar për tri kategori secili, pra më sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.501Z

Plant: Asnjë turne për Led Zeppelin

"Thashetheme qesharake”, kështu i ka quajtur Robert Plant zërat që flisini për një tur të mundshëm të grupit “Led Zeppelin”. Lajmi që konfirmonte një tur rreth botës dhe që do të shihte të bashkuar të gjithë grupin, qarkulluan javën e kaluar, të publikuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.481Z

Grammy Awards, Lil Wayne merr 8 kandidatura

Lil Wayne kryeson me tete kandidatura ne prag te ceremonine se ndarjes se cmimeve Grammy Awards. Reperi ka lene pas grupin anglez te rock-ut, Coldplay me shtate kandidatura. Cmimet do te ndahen me 8 shkurt ne Los Anxhelos. Jay-Z, Ne-Yo dhe Kanye West kane siguruar nga 6 kandidatura. Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.053Z

Organizohet festivali nderkombetar i muzikes bluegras

Shoqata Nderkombetare e Muzikes Bluegrass ka bere publike emrat e kandidateve per fitimin e cmimeve te dhena ne spektaklin e saj te 22-te te pervitshem. Nje grup i ri The Boxcars udheheq kete vit me 10 emerime. Kenga Jumpin the track i jep supergrupit The Boxcars nje nga dhjete emerimet per mimet Nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama