Rezultate te kerkimit per termin: +Alkolin +Duhanin

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] alkolin / docs[0] 74 / hits[0] 87 / keyword[1] duhanin / docs[1] 1195 / hits[1] 1803 /
New York Times ndryshon politikë“Le të liberalizohet marijuana”
  • 2014-07-29

New York Times ndryshon politikë“Le të liberalizohet marijuana”

Pas dekadash qëndrimi negativ, qysh në vitin 1970 kur Presidenti Nixon dhe Kongresi Amerikan e shpallën të paligjshëm dhe vepër penale konsumimin dhe tregtimin e marijuanës, New York Times ka vendosur të jetë pro legalizimit të saj.Në një artikull të strukturuar gjërë gazeta më prest

No Pic available
  • 2014-03-20

Naomi Campell Po përpiqem të lë duhanin

Supermodelja me fame botërore Naomi Campbell sapo ka dhënë një intervistë ku ka patur rastin që të flas dhe për një nga zakonet e saj më të papëlqyera sic ëhstë dhe duhani. Prej një kohe të gjatë ajo ka thënë se po përpiqet që ta lërë , pasi dëshiron që të jetë një femër

No Pic available
  • 2013-12-26

Vasili: LSI, amendamente për buxhetin e vitit 2014

Lëvizja Socialiste për Integrim ka depozituar në komisionin e ekonomisë disa amendamente në lidhje me projektbuxhetin e vitit 2014. Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili është shprehur se këto amendamente e bëjnë më efiçent buxhetin për disa kategori të shoqërisë. “

eshtja Holder ne Kongresin Amerikan
  • 2012-06-27

eshtja Holder ne Kongresin Amerikan

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit Amerikan do të votojë të enjten në se do ta akuzojë ose jo për mosbindje Prokurorin e Përgjithshëm, Erik Holder për shkak se ai ka refuzuar të dorëzojë dokumente që kanë lidhje me nj&eum

No Pic available
  • 2012-03-05

Cmimet 2011 cndikimpaten mbi familjet

TIRANE- Nga te dhenat e INSTAT-it del se inflacioni mesatar per vitin e kaluar ne masen 3.3 ka mbetur brenda parametrave optimale te synuar nga Banka e Shqiperise qe jane 2-4 per qind. Por nderkohe qe perimet jane ulur buka eshte shtrenjtuar nga janari deri ne fund te dhjetorit 12.2 per qind vajrat

Bisesda per duhanin dhe alkolin
  • 2012-02-23

Bisesda per duhanin dhe alkolin

Konkurentet ne shtepi bisedojne per gjera te ndryshme. Anila Emirjeta Graciano dhe Elvisi flasin per filmat preferencat e tyre ngacmohen me shaka etj. Nder bisedat me te rendesishme zhvillohet midis Florianit dhe Albulenes. Ata flasin per duhanin dhe alkolin. Floriani pyet Albulenen nese ajo e

Si ndikon ushqimi në cilësinë e gjumit tonë
  • 2011-11-01

Si ndikon ushqimi në cilësinë e gjumit tonë

Jam e sigurt që shumë nga ne kanë kohë pa bërë një gjumë nate të qetë dhe të ëmbël! Shumë raportojnë vështirësi për ti zënë gjumi, të tjerë probleme zgjimi të shpeshtë natën dhe së fundmi problemi i zakonshëm: zgjohem i/e lodhur. Kështu e fillon shpjegimin e saj dietologi