Rezultate te kerkimit per termin: +Alkooli

Total: 2269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.387Z

Alkooli është më i rrezikshëm sesa mendohej

Një studim i fundit zbuloi atë që ne kurrë nuk do të donim ta dëgjonim: pohimin edhe pse të moderuar të faktit që alkooli është shkaktari i drejtpërdrejtë i tumoreve në pjesë të ndryshme të trupit Lajme të këqija për të gjithë ata dashamirës të një gote mbasditeve, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.215Z

Si e shton alkooli rrezikun e kancerit

Janë të shumta ndërlikimet që shkakton konsumimi i tepërt i alkoolit në shëndetin e përdoruesit. Përdorimi i tij në sasi të mëdha shton rrezikun për shkaktimin e llojeve të ndryshme të kancerit. Dëmtimi i indeve të trupit Alkooli mund të veprojë si një ngacmues, veçanërisht në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.171Z

Alkooli, Shëndeti dhe Jeta Seksuale

 Adem Harxhi Le të flasim për një paradoks. Alkooli është një drogë, që në vartësi të sasisë që konsumohet, mund të jetë ndihmues ose tmerrësisht i dëmshëm. Përpara se ta merrni edhe një herë gotën në dorë, hidhni një sy në këto efekte kontradiktore të alkoolit:   1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.876Z

Jack Londoni dhe alkooli

Për Londonin janë shkruar shumë biografi në gjuhë të ndryshme, në shtyp ose janë publikuar në media elektronike. Flitet se ka vuajtur nga veshkat, të cilat i ka shkatërruar nga konsumi i vazhdueshëm i alkoolit. Por, askund nuk shkruan nape ka qenë i varur nga kjo pije, sepse biografitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.771Z

Varesia nga alkooli ne rritje

Varësia nga alkooli po kthehet gjithnjë e më tepër në problem për shëndetin publik, pasi jo vetëm se shifrat janë në rritje, por dhe se grupmosha më e prekur është ajo aktive për punë. Veç kësaj shqetësues mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.709Z

Edhe alkooli mund te shkaktoje kancer

Kohet e fundit gjate nje bisede ne programin televiziv te David Letterman aktori Michael Douglas tha se ishte diagnostikuar me kancer ne gryke dhe se kanceri ndodhej ne fazen e katert. Kjo eshte faza me e perparuar e kancerit kur tumori eshte zmadhuar dhe mund te perhapet. Dougla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.304Z

Indi 143 te vdekur nga alkooli metilik

Të paktën 143 persona kanë vdekur në Indi të mërkurën dhe të enjten, pasi konsumuan alkool metelik, informuan burimet policore. Ekziston frika se bilanci mund të rritet më tej në vazhdim, pasi pija helmuese është shpërnda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama