Rezultate te kerkimit per termin: +Allah

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] allah / docs[0] 227 / hits[0] 293 /
Thërret Allah Akbar dhe plagos me thikë policin në Miçigan
  • 2017-06-21

Thërret Allah Akbar dhe plagos me thikë policin në Miçigan

Aeroporti amerikan i Flint, në Miçigan, është evakuuar pas plagosjes së një polici nga ana e një agresori akoma i paidentifikuar, i cili sipas medieve amerikane ka ulëritur Allahu Ekber para se ta qëllonte. FBI po e trajton si një rast të mundshëm terrorizmi. Lajmi për evakuimin është

Kaliforni, vriten 3 persona në rrugë; dyshohet për motive raciale
  • 2017-04-19

Kaliforni, vriten 3 persona në rrugë; dyshohet për motive raciale

Një afro-amerikan me precedentë të shumtë penalë, 39 vjeç, i identifikuar si Kori Ali Muhammad, ka vrarë tre persona me armë zjarri në rrugë në Fresno, në Kaliforni. Sipas policisë, agresori i ka ekzekutuar viktimat e tij, të gjithë të bardhë, për arsye raciale. Policia thotë se n

No Pic available
  • 2017-02-14

Aktori turk i jep lamtumirën beqarisë, ja mesazhi romantik për Almeda Abazin

Çifti i famshëm i show biz-it Almeda Abazi me aktorin turk Tolgahan Sayisman kanë vendosur ti japin fund beqarisë së tyre ditën e djeshme më 13 shkurt. Për aktoren është nje ditë e veçantë pasi në 25 -vjetorin e saj ajo vendsoi të veshë fustanin e nusërisë. Dasma u zhvillua në Los

Paris, ushtari plagos një person me hanxhar në muzeun e Luvrit
  • 2017-02-03

Paris, ushtari plagos një person me hanxhar në muzeun e Luvrit

Një agjent ka hapur zjarr në Paris këtë mëngjes pranë muzeut të Luvrit në Paris, ku një njeri i armatosur me hanxhar ka tentuar të sulmojë. Në vijimësi të asaj që Ministria e Brendshme e cilëson një ngjarje të rëndë për sigurinë publike, lagja e Luvrit është rrethuar nga poli

Masakra në Kanada, mediat: Vrasësi thërriste Allahu Ekber
  • 2017-01-30

Masakra në Kanada, mediat: Vrasësi thërriste Allahu Ekber

Kishte një theks të Kebekut dhe ulërinte Allah Ekber, një nga dy atentatirët që qëlluan për vdekje me armë zjarri gjashtë persona në një xhami në Kebek Siti, në Kanada. Kështu ka deklaruar një dëshmitar sipas mediave kanadeze. Le Journal de Quebec, ka raportuar se vrsësit e dyshuar

Almeda Abazi rrëfen lidhjen e saj me ‘Çënarin’ |FOTO
  • 2016-09-18

Almeda Abazi rrëfen lidhjen e saj me ‘Çënarin’ |FOTO

Transmetuar më 17.09.2016 - 20:12 Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi dhe aktori turk Tolgahan Sayışman i njohur si Çënari prej disa kohësh janë në lidhje. Historinë e tyre e ka treguar në një intervistë për “

Shperthim dhe sulm me thike ne SHBA
  • 2016-09-18

Shperthim dhe sulm me thike ne SHBA

brbrSHBA jane tronditur nga dy ngjarje te renda qe kane shkaktuar plagosjen e 37 personave Ngjarja e pare ndodhi nje lagje te New Yorkut ku pati nje shperthim ne nje kazan plehrash Per pasoje u plagosen 29 vete por fatmiresisht asnje nuk mori plage te renda Kryebashkiaku Bill de Blasio deklaroi se