Rezultate te kerkimit per termin: +Allenden

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.094Z

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!

Presidenti Ilir Meta, ka deklaruar se është gati të dorëzoj mandatin e Presidentit vetëm që të zgjidhë krizën politike në vend. Nga Pogradeci, ku nodhet për një aktivitet, Meta tha se kriza nuk zgjidhet as me retorikë dhe as me metoda policore. Kriza zgjidhet me dialog dhe metoda serioz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.298Z

Ikën Pinteri, pena e teatrit politik

Nobelisti britanik i letërsisë, Harold Pinter, ndërroi jetë në moshën 78-vjeçare, i sëmurë nga kanceri. Pinter konsiderohej si një ndër përfaqësuesit e shkëlqyer të dramës angleze të gjysmës së dytë të shekullit të 20-të. Në vitin 2005, Akademia Suedeze i ka dhënë çmimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.567Z

Në prag të 61 vjetorit të lindjes, shkrimtari prezantohet me një triller policesk

Paulo Coelho, i cilësuar si alkimisti i fjalës apo edhe si fenomen letrar, kësaj here i është larguar ndjesive të forta shpirtërore, shkruar në mënyrë aq të veçantë në librat e tij …! Siç njoftonin dy ditë më parë Agjencitë e lajmeve një ndër autorët më të pëlqyer të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.715Z

Isabel Alende: Komunizmi, bashkon Shqipërinë me Kilin

Vetëm mendimi që do të shihja Isabel Alende live në prezantimin e librit të saj më tëri, më krijonte flutura në stomak. Portretin e saj të ngrohtë e kam ndeshur për herë të parë në foton mbi kopertinën e librit &ldq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama