Rezultate te kerkimit per termin: +Allianz +Arena

Meta: total 754 / total_found 754 / time 0.000 / keyword[0] allianz / docs[0] 883 / hits[0] 990 / keyword[1] arena / docs[1] 5303 / hits[1] 6578 /
Historike/ Risi teknologjike në sfidën Bayern-Dortmund, dron dhe
  • 2019-04-05

Historike/ Risi teknologjike në sfidën Bayern-Dortmund, dron dhe

Bayern Munchen-Borussia Dortmund është ndeshja që asnjë tifoz nuk mund ta humbasë këtë fundjavë, një përplasje që me shumë gjasë do të vendosë edhe rrugën e titullit kampion në Bundesligën gjermane. Të shtunën, në orën 18:30, bavarezët dhe skuadra verdhezi do të masin forcat

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë
  • 2018-10-16

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë

Gjashtë javë pas barazimit pa gola në Allianz Arena, Gjermania me Francën përballen sërish në Ligën e Kombeve, këtë herë në Saint-Denis, në orën 20:45, në një ndeshje përcaktuese për fatin e Grupit të Parë të Divizionit A. Në këtë grup fillon kështu faza e dytë e ndeshjeve

Fundjavë e zezë për Bayern e Real, gjigantët harrojnë si shënohet
  • 2018-10-06

Fundjavë e zezë për Bayern e Real, gjigantët harrojnë si shënohet

Mbrëmje e errët për gjigantët Real Madrid dhe Bayern Munchen, që vijuan serinë e rezultateve negative në kampionatet repektive, duke mos dalë nga kriza që i ka kapur prej javësh. Kështu kryeqytetasit spanjollë nuk arritën për herë të 4-t radhazi të mos shënojnë gol, ndonëse kët

Champions, Dzeko i përgjigjet Dybalës. Reali ters në Luzhniki
  • 2018-10-03

Champions, Dzeko i përgjigjet Dybalës. Reali ters në Luzhniki

Edin Dzeko i është kundërpërgjigjur menjëherë Paulo Dybalës së Juventusit, duke shënuar gjithashtu një tregolësh në sfidën që Roma luajti në Ligën e Kampionëve, përballë çekëve të Victoria Plzenit. Verdhekuqtë fituan me rezultatin e thellë 5-0, ndërsa festivali i golave nisi

Augsburgu ndal Bayernin, Schalke pëson humbjen e pestë radhazi
  • 2018-09-26

Augsburgu ndal Bayernin, Schalke pëson humbjen e pestë radhazi

Ka zgjatur vetëm katër javë seria e fitoreve për Bayernin në këtë sezon të ri të Bundesligës, pasi skuadra bavareze u ndal në një barazim 1-1 ndaj Augsburgut, në sfidën e luajtur në Allianz Arena. Skuadra e drejtuar nga kroati Kovaç vuajti jo pak për të gjetur golin e avantazhit,

No Pic available
  • 2018-09-07

Liga e Kombeve/ Gjermani-Francë ndajnë nga 1 pikë, barazim pa gola

Franca dhe Gjermania ndanë nga një pikë në sfidën premierë të Grupit 1 të Ligës A në Nations League, ku janë të përfshira skuadrat elitare të kontinentit. Në Allianz Arena nuk u shënua asnjë gol, edhe pse në radhët e të dyja skuadrave luanin lojtarë të mëdhenj si Mbappe, Griez

Liga e Kombeve nis me shkëndija, Gjermania dhe Franca premtojnë spektakël
  • 2018-09-06

Liga e Kombeve nis me shkëndija, Gjermania dhe Franca premtojnë spektakël

Mbrëmjen e sotme nis rrugëtimin kompeticioni më i ri i organizuar nga UEFA, Liga e Kombeve. Edicioni i parë që do të zhvillohet në shtator, tetor e nëntor të 2018-ës dhe në mars të 2020-ës do të zëvendësojë fazën play-off të Euro 2020 dhe do të dhurojë 4 biletat e fundit për n