Rezultate te kerkimit per termin: +Alma

Meta: total 1000 / total_found 3217 / time 0.001 / keyword[0] alma / docs[0] 3217 / hits[0] 4331 /
Flet mjekja, ja pse humbën jetën nëna dhe foshnja
  • 2019-02-28

Flet mjekja, ja pse humbën jetën nëna dhe foshnja

Shefja e reanimacionit në spitalin Shefqet Ndroqi, Alma Cani ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku një nënë 36-vjeçare dhe foshnja e saj humbën jetën. Ajo bën me dije se për shkak të gjendjes së rëndë, mjekët janë detyruar që ta fusin në sallën e operacionit grua

Mahler, një letër dashurie
  • 2019-01-30

Mahler, një letër dashurie

Dhe muzika është gjithashtu një letër dashurie E tillë ishte pikërisht dhe ajo «Adagietto» e Gustav Mahler që dëgjova një mbrëmje në skenën e Orkestrës Filarmonike të Parisit, në La Villette, nën drejtimin e Mikko Franck. Atë «adagietto» e kisha dëgjuar më parë në filmin «V

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Marilyn dhe të tjerat, si do dukeshin me botoks 5 yje të së kaluarës
  • 2019-01-03

Marilyn dhe të tjerat, si do dukeshin me botoks 5 yje të së kaluarës

Artistja londineze, Mat Maitland, ka përshtatur pamjen e njerëzve të famshëm me diktatet e bukurisë, ndërhyrë nga kirurgu estetik. Marilyn Monroe Çfarë pamje do të kishin yjet e së kaluarës nëse do të ishin nënshtruar, si shumë nga kolegët e sotëm, në sesionet e kirurgut plastik?

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Sonatë për gruan e një tjetri, Henrik S.G fiton çmimin e madh të letërsisë
  • 2018-12-19

Sonatë për gruan e një tjetri, Henrik S.G fiton çmimin e madh të letërsisë

Chère madam De Laduset, ma chère Charlotte! Ju lutem, mos më gjykoni tani, jo tani me sedrën tuaj të lënduar! Lëreni kohën të rrjedhë dhe ndoshta, ndonjëherë, me shpirt të lehtësuar do të ndieni pak keqardhje për mua. Në degëzimet e pemës sime gjenealogjike, kam zbuluar se jo një

KPA rihap hetimin për gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati
  • 2018-12-18

KPA rihap hetimin për gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati

KPA vendosi të rihapë hetimin për gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati. Vendimi u mor 5 ditë pas seancës në KPA, ku Komisioneri Publik kërkoi shkarkimin e saj dhe ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për gjyqtaren e Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë. Në vlerës