Rezultate te kerkimit per termin: +Almati

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] almati / docs[0] 58 / hits[0] 66 /
Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Andrei Arshavin: Barazimi favorizon Skënderbeun
  • 2017-07-14

Andrei Arshavin: Barazimi favorizon Skënderbeun

Mosha 36-vjeçare e përball me fundin e karrierës sportive, por Andrei Arshavin rrezikon të përjetojë një prej zhgënjimeve më të mëdha si futbollist. Ylli nga Shën Petergurgu, me një të kaluar te Zeniti dhe mbi të gjitha te Arsenali, që ka qenë edhe një prej lojtarëve më të rën

25 vitet e Kazakistanit, udhëtim në mbretërinë e Nursulltanit
  • 2016-12-22

25 vitet e Kazakistanit, udhëtim në mbretërinë e Nursulltanit

Pushteti i presidentit Nazarbajev mbahet edhe nga Moska. Historia e opozitarit të burgosur e të liruar së fundmi Kozlov dhe masakra e Zhanaozenit Kanë kaluar 25 vjet që kur në 16 dhjetor 1991, Kazakistani deklaroi pavarësinë e tij nga BRSS tashmë e shpërbërë. Si atëherë ashtu edhe tan

Shqiptari shenon 5 gola ne nje ndeshje Shqiperia Kosova e Austria ne valle per te
  • 2016-11-04

Shqiptari shenon 5 gola ne nje ndeshje Shqiperia Kosova e Austria ne valle per te

Futbollisti shqiptar Mergim Berisha i cili luan me ekipin e dyte te Red Bull Salzburg eshte kthyer ne nje emer te spikatur edhe ne arenen nderkombetare Ndonese futbollistibr br Talenti 18-vjecar te merkuren u aktivizua me te rinjte e Red Bull Salzburg ne takimin kunder Kairat Almati ne raundin e d

Video / Kairat-Teuta, shihni spektaklin e ekipit shqiptar
  • 2016-07-09

Video / Kairat-Teuta, shihni spektaklin e ekipit shqiptar

Kjo është kronika e ndeshjes të luajtur në Kazakistan mes Kairat Almati dhe Teutës, e përfunduar me shifrat 5-0 për ekipin vendas. Pamjet nuk kanë nevojë për koment...

VIDEO/ Kairati 5 gola Teutës në takimin e kthimit, durrsakët jashtë Europës
  • 2016-07-08

VIDEO/ Kairati 5 gola Teutës në takimin e kthimit, durrsakët jashtë Europës

UPDATE/ Teuta eliminohet nga Liga e Europës në takimin e kthimit të vlefshëm për turin paraeliminator. Durrsakët u mposhtën me rezultatin e thellë 5-0 nga Kairat Almati në Kazakistan. Pjesa e parë u mbyll në rezultatin 2-0 për vendasit. Kur pritej një reagim i miqve në transfertë,

Austriaket hetojne skuadren e Teutes
  • 2016-07-08

Austriaket hetojne skuadren e Teutes

brbrTeuta u eliminua nga Uefa Europa League pasi u mund thelle edhe ne sfiden e kthimit 5 me 0 nga Kairat Almati ne Kazakistan pasi ishte mposhtur edhe Niko Dovana 0 me 1 ne sfiden e pare Megjithate me shume sesa kjo disfate e rende nje tjeter lajm i publikuar ne mediat austriake shqeteson jo pak kl