Rezultate te kerkimit per termin: +Alo

Meta: total 554 / total_found 554 / time 0.000 / keyword[0] alo / docs[0] 554 / hits[0] 872 /
Telefonata kërcënuese e Ilir Beqjes
  • 2017-06-06

Telefonata kërcënuese e Ilir Beqjes

Një akuzë e rëndë artikulohet nga këshilltari pranë grupit Parlamentar të LSI, Dritan Kaba. Kaba thotë se tri ditë më parë i ka telefonuar ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja dhe e ka kërcënuar. Ke ndonjë gjë personale me mua, se unë personalisht këtej e tutje do ti zgjidh gj

No Pic available
  • 2017-04-28

Alo 116! Fëmijët kërkojnë ndihmë

Brenda një viti, Linja Kombëtare e Telefonit për Fëmijët në Shqipëri “Alo 116” trajton rreth 350 raste të abuzimit, dhunës dhe shfrytëzimit të fëmijëve. Nga këto 350 raste, 180 kanë lidhje me dhunën fizike, të cilat denoncohen edhe në polici. Sipas Drejtorit të program

No Pic available
  • 2017-04-26

Nga se shkaktohet bullizmi dhe si mund të parandalohet?

Miron Çako Bullizmi si fenomen shoqëror po bëhet gjithnjë e më shqetësues, jo vetëm për fëmijët, por dhe për prindërit për komunitetin, sepse fëmijët që preken nga bullizmi, janë reflektimi i të sotmes dhe përcaktues i të nesërmes në shoqëri. Çfarë do të thotë bullizëm? B

No Pic available
  • 2017-03-31

BOOM denoncon: Prokurimet Publike nxjerrin 2 njoftime për një vend pune

Në redaksionë e emisionit BOOM ka mbërritur një denoncim për një vend vakand pune. Bëhet fjalë për pozicionin Përgjegjës i Sektorit të Menaxhimit në Drejtorinë e Shërbimit Spitalor të rrethit Kolonjë. Në këtë spital është një vend vakand pune, por në buletinin Agjencisë së

Skandal në Policinë e Shtetit; vërtetim azili për 200 euro
  • 2017-03-29

Skandal në Policinë e Shtetit; vërtetim azili për 200 euro

Fiks Fare solli mbrëmjen e së mërkurës një skandal që ndodh në Policinë e Shtetit shqiptar. Fakte për mënyrën sesi funksionon nxjerrja e vërtetimeve të firmosura nga inspektorët e policisë, me të cilat shumë shtetas shqiptarë kërkojnë  azil në vendet e BE-së. Inspektori i kom

No Pic available
  • 2017-03-27

Julian Deda shpërthen kundër protestuesve: Alo çadra? Nuk rrëzohet qeveria me birila!

Simpatizanti i opozitës dhe aktori i njohur i humorit, Julian Deda i  ka kritikuar ideatorët e lojës me birila brenda në çadrën e protestës së opozitës. Ti lemë erionizmat, nuk rrëzohet qeveria me birila, ka shkruar Deda në Facebook. Lexoni më poshtë, mesazhin e plotë të aktorit. Al

Tanëve merru lekt, q** ropt, bisedat e gjobvënësve për tregtarët e Shkodrës
  • 2017-03-07

Tanëve merru lekt, q** ropt, bisedat e gjobvënësve për tregtarët e Shkodrës

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg kreun e bandës së gjobvënësve Muhamet Lici, 6 anëtarë të bandës, ndërsa ka vendosur arrest shtëpie për 2 të tjerë, për shkak të moshës së mitur. Hetimet e përgjimet që kishte kryer Prokuroria ishin të pakundërshtueshme dhe prov