Rezultate te kerkimit per termin: +Alonso

Total: 2636
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.254Z

Alonso mirëpret Hamiltonin

Ngasësi i Ferrarit, Fernando Alonso ka thënë se do ta mirëpriste Lewis Hamiltonin për koleg në ekipin italian, në rast se britaniku vendos të largohet nga McLareni. Spanjolli është 89 pikë prapa liderit Sebastian Vettel, por ende beson në ndonjë ndryshim në garë për titull. Nga Expr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.655Z

Alonso rreziku kryesor

Lewis Hamilton ka vecuar ngasesin e Ferrarit Fernando Alonso si rivalin e tij me te rrezikshem per titullin e kampionit ne Formula 1. Alonso i cili fitoi garen e fundit ne Monza eshte i treti ne renditje 16 pike prapa Hamiltonit dhe 21 me pak se kryesuesi Mark Webber nga Red Bull pese gara para fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.094Z

Gjermani, triumfon Alonso

Fernando Alonso është fitues i Garës për Shpërblimin e Madh të Gjermanisë, në Hockenheim. Piloti spanjoll e ka mbyllur ditën perfekte të ekipit Ferrari, ndërsa pas tij është renditur shoku i skuadrës, braziliani Felipe Massa. Dy ngasësit e ‘kuq’ ishin në krye që nga fillimi i ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.689Z

Alonso, 200 gara

Fernando Alonso do të zhvillojë garën e tij të 200 në Formulën 1 këtë të dielë në Sepang të Malajzisë. Piloti i Ferrarit do e festojë këtë arritje në Kuala Lumpur, një vend që i ka dhuruar shumë k&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.179Z

Alonso shkund Ferrarin

Fernando Alonso e ka pranuar pa shumë bujë verdiktin e kësja fundjave në Cmimin e Madh të Anglisë në Silverstone, por ka shkundur skuadrën e tij që të reagojë në aktin tjetër të Formula 1. Në bisedë me tifozët në sajtin zyrtar të Ferrarit, piloti asturian është përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.207Z

Pensionohet Xabi Alonso

Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso, ka konfirmuar se ka marrë vendim që të pensionohet nga kombëtarja e Spanjës. “Dua të ju njoftoj se koha ime në kombëtare ka përfunduar. Të thuash lamtumirë është gjëja më e v&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.712Z

“Ngricë” Meklaren-Alonso

Vazhdojnë të jenë gjithmonë e më të hidhura raportet midis Meklarenit dhe Fernando Alonsos. Pas deklarimeve të "nxehta" të kampionit të botës në lidhje më një transferim të mundshëm të Ferrarri, nga Spanja vinë zëra për një prishje të mundshme të kontratës së Alonsos në fund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama