Rezultate te kerkimit per termin: +Alonsos +Pole +Position

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.882Z

Bahrein, surpriza e Rosberg, fiton pole position

Gazeta ShqipSurprizë nga shkretëtira e Bahreinit: Mercedes, në krizë të premten, përmirësohet dukshëm me Niko Rosberg, i cili dhuron pole-n e dytë radhazi në këtë sezon për skuadrën me rezidencë në Shtutgart, pas atij të arritur nga Ljuis Hemilton javën e kaluar në Shangai: do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.061Z

Fetel, mjeshtri i pole position

Sebastian Fetel fitoi pole position në Grand Prix të Hungarisë, i ndjekur nga shoku i tij i skuadrës së Red Bull, Mark Uebber. Për gjermanin bëhet fjalë për pole e katërt rresht. Fituesi tha pas kualifikueseve: “Teknikët më kanë dhënë një makinë fantastike, është një kënaqësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.475Z

Fetel i lindur ne pole position

Sebastian Fetel i skuderise Red Bull prodhoi nje performance te shkelqyer per te arritur pole position ne Cmimin e Madh te Abu Dhabit i 10-ti i gjermanit ne 19 kualifikueset e ketij sezoni. Gjermani 23-vjecar eshte nje nga kater pilotet qe jane ne lufte per titullin kampion perpara gares se fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.124Z

Super "pole" i Hemilton në Kinë

Luis Hemilton ka konfirmuar së është piloti më i shpejtë në Shangai, duke fituar "pole position" e Çmimit të Madh të Kinës në F1. Anglezi i MekLaren ka ndaluar kronometrin në kohën 1‘36"303. Në radhë të parë, bashkë me të, do të jetë Ferrari i Kimi Raikonen, i dyti me 3 të dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.702Z

Formula 1 gabon Vettel Alonso merr pole position

Nga vendi i trete do te niset piloti i McLarenit Hamilton. Perfaqesuesit e mimit te Madh te Korese do te takohen sot me drejtuesit e FIA-s. Fernando Alonso eshte njeriu i momentit ne Formulen 1. Piloti spanjoll i skuderise italiane pas pole positionit dhe fitores qe mori ne Monza d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Mark Veber, pole position në SPA

GP Belgjik Australiani ka regjistruar kohn m t mir, prpara Hemilton, Kubika, Fetel e Baton Mark Veber do t niset nga “pole position” n mimin e Madh t Belgjiks. Piloti australian i Red Bullit ka regjistruar kohn m t mir n provat zyrtare t zhvilluara n cirkuitin e SPA-s, duke u renditur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.567Z

Super-Alonso pole para Baton

Piloti spanjoll dominon garen dhe ne fund renditet i pari Masa i treti Pas vetem dy vendeve te dyta sezonale Masa 2deg ne Bahrein Alonso 2deg ne Gjermani Ferrari arrin te fitoje nje pole ne 2010-n me Fernando Alonson i cili zgjedh skenarin e duhur per te shkelqyer. Spanjolli ne vendin e pare per te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama