Rezultate te kerkimit per termin: +Altin +Basha

Meta: total 571 / total_found 571 / time 0.001 / keyword[0] altin / docs[0] 9020 / hits[0] 14287 / keyword[1] basha / docs[1] 44215 / hits[1] 138560 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-04-30

EMRAT/ PD refuzon 18 qershorin, por baza propozon kandidatët për deputetë

Demokratët kërkojnë shtyrjen e datës së zgjedhjeve, por paralel me këtë kërkesë ata nuk e ndërprenë procesin e propozimeve dhe përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Gazeta Shqiptare sjell sot propozimet që ka bërë baza e çdo dege të PD-së. Madje mësohet se vetëm në Fier ja

No Pic available
  • 2017-04-25

Basha dhe 12 deputetë demokratë rrezikojnë gjobë deri në 3 vite burg

Policia e Shtetit kallëzon në Prokurori kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe 12 deputetë demokratë që organizuan protestën e së hënës në bllokim e 5 akseve kyçe. Policia e konsideron të paligjshëm bllokimin e rrugës për 1 orë dhe organizatorët sipas kodit penal rreziko

No Pic available
  • 2017-04-24

Opozita sot bllokon rrugët për 1 orë

Ashtu siç ka paralajmëruar Partia Demokratike dhe partitë e tjera opozitare sot do të përshkallëzojnë protestën duke bllokuar rrugët për një orë, nga ora 11-12. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka përsëritur disa herë që protesta do të jetë paqësore dhe demokratike, por nga

No Pic available
  • 2017-04-24

Ndërkombëtarët sot në Tiranë, opozita bllokon rrugët për 1 orë

Ashtu siç ka paralajmëruar Partia Demokratike dhe partitë e tjera opozitare sot do të përshkallëzojnë protestën duke bllokuar rrugët për një orë, nga ora 11-12. Kjo formë e protestës vjen në një ditë, kur negociatori për zgjidhjen e ngërçit politik David McAllister pritet t

Opozita bllokon rrugët për 1 orë. Basha mbërrin tek Sheshi Shqiponja
  • 2017-04-24

Opozita bllokon rrugët për 1 orë. Basha mbërrin tek Sheshi Shqiponja

Ka nisur grumbullimi i mbështetësve të PD- së në rrethrrotullimet të cilat parashikuar të bllokohen nga ora 11:00 – 12:00. Ora News grupe xhirimi në të gjitha pikat ku është parashikuar të mbahet protesta Ndërkohë ekspertët e huaj do të ndihmojnë policinë për të siguruar d

Opozita bllokon rrugët për 1 orë. Basha këmbëkryq tek Shqiponja
  • 2017-04-24

Opozita bllokon rrugët për 1 orë. Basha këmbëkryq tek Shqiponja

Prej orës 11:00 vijon protesta e PD-së në 5 rrethrotullimet kryesore të Shqipërisë përfshi këtu dhe sheshin Shqiponja dhe rrethrrotullimin tek Teknologjikja në Tiranë. Kryetari i PD-se Lulzim Basha ndodhet në Sheshin “Shqiponja” dhe është ulur këmbëkryq. Tashmë trafiku ë