Rezultate te kerkimit per termin: +Altin +Biba

Meta: total 119 / total_found 119 / time 0.000 / keyword[0] altin / docs[0] 9202 / hits[0] 14619 / keyword[1] biba / docs[1] 1510 / hits[1] 3033 /
PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

PD: Arben Ndoka në krye të Mundjes. Alternativa e Ramës, krimi, trafiku e droga
  • 2016-08-29

PD: Arben Ndoka në krye të Mundjes. Alternativa e Ramës, krimi, trafiku e droga

Partia Demokratike ka reaguar sot në lidhje me zgjedhjen e ish-deputetit Arben Ndoka në postin e kryetarit të Federatës së Mundjes. Sipas demokratëve, kryeministri Rama ka dërguar zyrtarët e tij për të legalizuar Arben Ndokën, i dënuar për prostitucion dhe rrëmbim personi, duke dëshmu

Federata e Mundjes: 10 rastet kur KOKSH ndërhyri në punët tona
  • 2016-08-25

Federata e Mundjes: 10 rastet kur KOKSH ndërhyri në punët tona

Një akuzë e re mbërrin në adresë të presidentit Viron Bezhani nga një sport elitar Në një letër të hapur drejtuar anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik për dijeni edhe të ministres së Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla, Federata Shqiptare e Mundjes ka denoncuar

Dekriminalizimi: KQZ u heq mandatin 18 këshilltarëve, amniston VIP-at
  • 2016-06-01

Dekriminalizimi: KQZ u heq mandatin 18 këshilltarëve, amniston VIP-at

Nuk ndëshkohen Dibra, Bregasi dhe Bollano i PBDNJ-së. Anëtarët e KQZ debatojnë për faljen e të zgjedhurve Herion Mesi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që tu heqë mandatin të paktën 18 këshilltarëve bashkiakë, të cilët nuk dorëzuan në kohë formularin e vetëdeklarimit. Kundr