Rezultate te kerkimit per termin: +Altin +Dardha

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] altin / docs[0] 9202 / hits[0] 14619 / keyword[1] dardha / docs[1] 1045 / hits[1] 1565 /
FOTO/ Kush është Gëzim Kasemi, ushtari i kapobandës Altin Dardha
  • 2017-10-05

FOTO/ Kush është Gëzim Kasemi, ushtari i kapobandës Altin Dardha

Personi që shihni në foto eshte Gëzim Kasemi, ushtari i kapobandës Altin Dardha, i cili u arrestua ne Bari, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana. Ai ishte dënuar për masakrën 25 shkurtit ’98, ku u vranë 4 persona e u plagosën 2 të tjerë. Megjithëse u deklarua

No Pic available
  • 2017-10-03

Masakra e Beratit 1998, si u qëlluan 198 plumba mbi 4 viktimat

Për qytetin e Baratit, ajo çfarë ndodhi më 25 shkurt 1998 njihet si masakra e këtij qyteti. Breshëritë e tre kallashnikovëve janë qëlluar në drejtim të një lokali pranë stadiumit të futbollit të këtij qyteti duke shkaktuar vdekjen e Burhan e Abdurrahman Tomorri, Behar Eskiu e Kastri

Emri/Masakra e Urës Vajgurore, si i tmerrshmi i Beratit vrau katër persona për hakmarrje
  • 2017-10-03

Emri/Masakra e Urës Vajgurore, si i tmerrshmi i Beratit vrau katër persona për hakmarrje

Gëzim Kasemi, anëtari i bandës së Altin Dardhës në Berat, i akuzuar për pjesëmarrjen në vrasjen e katër personave, është arrestuar në Itali. Arrestimi i Kasemit, është realizuar me qëllim ekstradimin e tij në Shqipëri, ku do të vuajë dënimin e mbetur prej 3 vitesh, 1 muaj dhe 2

No Pic available
  • 2016-05-24

PS publikon listën, ja kandidatët për kryetar të PS në rrethe

PS socialiste ka publikuar në orët e vona listën e kandidatëve për Kryetar në Partinë Socialiste të bashkive ku ata aderojnë. Bie në sy se në Tiranë nuk do ketë kandidatura,  pasi pritet të funksionojë me kryetar për çdo njësi administrative. Për Bashkitë e tjera të vendit kand

No Pic available
  • 2016-05-24

PS publikon listën, ja kandidatët për kryetar partie në rrethe

Kryesia e PS përzgjodhi nën drejtimin e kryetarit Edi Rama emrat e kandidatëve për drejtuesit e rinj në bashkitë  e vendit. Zgjedhjet për kryetarin e PS do të nisin të mërkurën në Fier dhe do të përmbyllen të diel. Tirana, bashkia më e madhe në vend nuk ka emrin që do të zëvend

No Pic available
  • 2016-05-23

PS publikon listën me kandidatët për zgjedhjet në 61 Bashkitë

Tiranë, PS socialiste ka publikuar në orët e vona listën e kandidatëve për Kryetar në Partinë Socialiste të bashkive ku ata aderojnë. Bie në sy se në Tiranë nuk do ketë kandidatura,  pasi pritet të funksionojë me kryetar për çdo njësi administrative. Për Bashkitë e tjera të ve

Kryeministrat e krimit
  • 2016-04-20

Kryeministrat e krimit

FERDINAND DERVISHI Shqiptarët ka kohë që e kanë tepër të qartë forcën e kryeministrave të tyre të fundit. Ata janë të gjithëpushtetshëm. Kanë në duar buxhetin e shtetit, të cilin me anë të projekteve apo tenderëve e shpërndajnë ku duan dhe si duan, duke nxjerrë nga loja e fut