Rezultate te kerkimit per termin: +Altin +Hazizaj

Meta: total 132 / total_found 132 / time 0.000 / keyword[0] altin / docs[0] 9020 / hits[0] 14287 / keyword[1] hazizaj / docs[1] 525 / hits[1] 912 /
No Pic available
  • 2017-05-17

Ambasada Pink vlerëson 30 personalitetet e vitit

17 maji është dita ndërkombëtare kundër homofobisë dhe Ambasada PINK dhe PRO LGBT nisën fushatën ndërgjegjësuese si dhe vlerësuan me çmim 30 personalitete të vitit. Sipas kësaj organizate, do të vijojnë përpjekjet për të ndryshuar situatën në Shqipëri. Në ditën ndërkombëtar

Laboratori i drogës në Skrapar, përjashtime dhe procedime në radhët e policisë
  • 2017-04-14

Laboratori i drogës në Skrapar, përjashtime dhe procedime në radhët e policisë

Drejtori i Përgjithshëm për Rendin dhe Sigurinë në policinë e shtetit, Altin Qato në një deklaratë për mediat bëri me dije sa pas zbulimit të laboratorit të drogës në fshatin Guak të Skraparit  janë proceduar duke u larguar nga detyra 3 efektivë të këtij komisariati, ndërsa ka

No Pic available
  • 2017-04-13

Laboratori i drogës, përjashtime në policinë e Skraparit. Hetim disiplinor në Berat

Një ditë pas zbulimit të laboratorit ku dyshohej se prodhohej lëndë narkotike kanabis sativa vijën dhe ndëshkimet në radhët e policisë. Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë Altin Qato doli sot në një konferencë për median për të njoftuar përjashtimet nga radhët e policisë së

Bukuroshja nga India kurorëzohet “Miss Globe 2016”
  • 2016-11-26

Bukuroshja nga India kurorëzohet “Miss Globe 2016”

Transmetuar më 26.11.2016 - 14:25 Plot 40 kandidate nga e gjithë bota parakaluan në skenën madhështore të Miss Globe 2016 mbrëmjen e 25 nëntorit, dhe kurora e lakmuar shkoi për Miss India, Dempile Chetan Patel. Bukuroshja fili

No Pic available
  • 2016-10-12

Shërbimet sociale, grupet e interesit kërkojnë ndryshime të projektligjit

Organizatat e mbrotjes së të drejtave të fëmijëve, Avokati i Popullit, personat me aftësi të kufizuar kërkuan ndyrshime në draftin për shërbimet sociale të hartuar nga ministria e mirëqënies sociale që i transferon kompetencat e shërbimeve ndaj grupeve vunerabël drejt pushtetit vend

LETRA/ Mesila Doda iu përgjigjet homoseksualëve: Bëni publike fondet dhe financimet
  • 2016-08-15

LETRA/ Mesila Doda iu përgjigjet homoseksualëve: Bëni publike fondet dhe financimet

Deputetja Mesila Doda i është përgjigjur me një letër Komisioneres për Antidiskriminimin, Irma Barakut në lidhje me kërkesën për dënimin e saj nga homoseksualët që udhëhiqen nga Altin Hazizaj. Ligjvënësja thotë se nuk ka ndër mend të fshihet pas Kushtetutës, ku thuhet që depu

Shprehjet diskriminuese ndaj homoseksualëve, LGBT kërkon gjobitjen e Mesila Dodës
  • 2016-08-13

Shprehjet diskriminuese ndaj homoseksualëve, LGBT kërkon gjobitjen e Mesila Dodës

Komuniteti LGBT ka ngritur një çështje ndaj deputetes Mesila Doda, e cila në një fjalim në Kuvend pretendohet se ka fyer dhe diskriminuar anëtarët e këtij komuniteti. Deputetja është njoftuar përmes një letre nga ana e Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi. Ky është institucio