Rezultate te kerkimit per termin: +Altin +Reli

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] altin / docs[0] 9202 / hits[0] 14619 / keyword[1] reli / docs[1] 77 / hits[1] 130 /
Shqipëri-Rumani 1-1. Lamtumire Kuzhe
  • 2011-10-12

Shqipëri-Rumani 1-1. Lamtumire Kuzhe

/* */ Shqipëria i mbylli eliminatoret e Euro 2012, me një barazim 1-1 ndaj Rumanisë në “Qemal Stafa”, duke mos e thyer tabunë 63-vjeçare të ndeshjeve pa fitore me rumunët, ndaj të cilëve në 15 ndeshje historik

  Vllaznia, me një dorë te titulli i dytë radhaziLaçi është pranë ngjitjes në Superiore. Skënderbeu shpallet automatikisht triumfues i grupit jugor
  • 2009-04-14

  Vllaznia, me një dorë te titulli i dytë radhaziLaçi është pranë ngjitjes në Superiore. Skënderbeu shpallet automatikisht triumfues i grupit jugor

JORGIS MEMO (Panorama Sport)-  Paratërinjtë e Vllaznisë vazhdojnë të jenë të pathyeshëm. Dje shkodranët mundë pa vështirësi në fushën e vet Flamurtarin, me rezultatin 3-1. Stivi Shaba, autori i dy golave kundër vlonjatëve, ka qenë ndër lojtarët më të mirë në fushë, teksa

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm

 Të kuqtë i japin “leksion” LushnjësPartizani bën detyrën. Grushte në Korçë, derbi kthehet në arenë boksi. Barazon Laçi, fiton Besëlidhja. Luftëtari i afrohet kreut
  • 2009-04-07

 Të kuqtë i japin “leksion” LushnjësPartizani bën detyrën. Grushte në Korçë, derbi kthehet në arenë boksi. Barazon Laçi, fiton Besëlidhja. Luftëtari i afrohet kreut

Ndeshja Partizani-Lushnja pritej të ishte me rivalitet, për vetë pozicionet që skuadrat kanë në tabelë, por nuk ka ndodhur kështu. Të kuqtë e drejtuar nga Marko Pelinxhi dominuan takimin, duke fituar pastër 3-0. Lushnja ka pasur rastin e vetëm që në fillim të lojës, teksa ka goditur

 Dinamo vazhdon serinë e fitoreveVllaznia e pandalshme, bind edhe Partizani. Te inferiorët, Laçi dhe Skënderbeu kryesojnë të qetë grupet
  • 2009-04-07

 Dinamo vazhdon serinë e fitoreveVllaznia e pandalshme, bind edhe Partizani. Te inferiorët, Laçi dhe Skënderbeu kryesojnë të qetë grupet

Vllaznia kryesuese nuk di të ndalet dhe këtë herë ka mundur pastër në kryeqytet Tiranën, me rezultatin 3-1. Ndeshja është zhvilluar të premten në Kamëz dhe shkodranët nuk e kanë vënë në dyshim fitoren, pavarësisht se bardheblutë befasuan në fillim të lojës. Tirana arrin të kal

 Besa është në delir, sfidë kryeqytetitPas pushimit të Partizanit, kavajasit marrin kreun, Teuta e dyta. 
Flamurtari rikthehet me 6 gola. Laçi-Luftëtari dominojnë grupet
  • 2009-03-16

 Besa është në delir, sfidë kryeqytetitPas pushimit të Partizanit, kavajasit marrin kreun, Teuta e dyta. Flamurtari rikthehet me 6 gola. Laçi-Luftëtari dominojnë grupet

Pergatiti: Jorgis Memo (Panorama Sport) Pritej dhe ashtu ndodhi. Besa ka marrë kryesimin e kampionatit superiore të të rinjve, pas fitores së djeshme me Elbasanin, me rezultatin minimal 1-0. Një gol i Shtinit në minutën e 50 ka rezultuar vendimtar për djemtë e drejtuar nga Bledar Sinella,

 Shkumbini e bën kuiz kampionatinPartizani ndalet në Peqin, Besa tani më prane kreut. Përsëri nuk luhet në Vlorë. Arsyeja mbetet enigmë
  • 2009-03-11

 Shkumbini e bën kuiz kampionatinPartizani ndalet në Peqin, Besa tani më prane kreut. Përsëri nuk luhet në Vlorë. Arsyeja mbetet enigmë

Ekipi i të rinjve peqinas ka fituar me rezultatin minimal 1-0 duke thyer tiranasit e skuadrës së Partizanit.Takimi ka nisur i shpejtë nga të dyja skuadrat dhe vëndasit tregohen të rrezikshëm përpara portës së kuqe.Në minutën e 31 një pasiguri e portierit mik Cullhaj do të shfrytëzohe