Rezultate te kerkimit per termin: +Alushi

Meta: total 1000 / total_found 1114 / time 0.000 / keyword[0] alushi / docs[0] 1114 / hits[0] 1509 /
Digitalb: Nga pirateria televizive, ne dhe shteti humbim 10 mln euro në vit
  • 2019-04-10

Digitalb: Nga pirateria televizive, ne dhe shteti humbim 10 mln euro në vit

Pirateria televizive, në kuptimin më të qartë të fjalës është vjedhje! E si çdo vjedhje, ajo ka pasoja financiare. Për rastin e Shqipërisë, kompania Digitalb ka bërë një përllogaritje të humbjeve që shkakton ky krim. Përllogaritet që të jenë rreth 150 mijë abonentë, të cil

Juristi tregon format më të sofistikuara të piraterisë televizive
  • 2019-04-10

Juristi tregon format më të sofistikuara të piraterisë televizive

Pirateria televizive merr forma të ndryshme, nga më të sofistikuarat. Ka dy forma për të piratuar. E para përmes formës digjitale dhe e dyta përmes internetit. Doja të ndalesha pak te platforma e dytë, e cila është më e shpeshtë dhe më e vështirë për tu luftuar, pasi përmes plat

Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi
  • 2019-03-19

Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi

Shyqyri Alushi virtuozi i muzikës dhe këngës popullore qytetare shkodrane, është shuar në moshën 85 vjeçare. Ikja e tij është një humbje për kulturën muzikore në vend. Pasionin për muzikën popullore, që do të kthehej më pas në jetën e tij, ai e trashëgoi prej babait. Ai interpr

Vrasja në Bllok, Elvana Gjata thyen heshtjen
  • 2019-02-01

Vrasja në Bllok, Elvana Gjata thyen heshtjen

E cilësuar si mollë sherri për vrasjen e 4 tetorit 2018 në zonën e ish-Bllokut, ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha, këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata më në fund ka thyer heshtjen. Nga një postim në Instagram, ajo thotë se ka kaluar një periudhë shumë të vështirë fizkisht dhe

Vrasja në ish-Bllok, arrestohet 42-vjeçari Fabiol Alushi
  • 2018-12-13

Vrasja në ish-Bllok, arrestohet 42-vjeçari Fabiol Alushi

Një tjetër person është arrestuar për vrasjen në zonën e ish-Bllokut, ku viktimë mbeti Fabiol Gaxha dhe u plagosën Ervis Martinaj dhe Eljon Hato. Në pranga ka rënë shtetasi  42 vjeçari Fabiol Alushi, i akuzuar si i përfshirë ngjarjen e ndodhur në zonën e ish-Bllokut, mbrëmjen e 4

O  pse më shikon? Ajaks Boshnjaku tregon si nisi sherri në ish-Bllok
  • 2018-11-27

O pse më shikon? Ajaks Boshnjaku tregon si nisi sherri në ish-Bllok

Në këtë kohë Ervin Mata ka thirrur Mos çfarë po bën, por personat filluan të godisnin më pas me grushte edhe Ervin Matën. Në goditje e sipër kam parë të rrezohet në tokë shtetasi Mevjol Bilo, është kjo një nga pjesët e dëshmisë së Ajak Boshnjakut, dhënë përpara organit të

Atentati në Vlorë, biznemeni është vëllai i ish-drejtoreshës së Hipotekës
  • 2018-11-24

Atentati në Vlorë, biznemeni është vëllai i ish-drejtoreshës së Hipotekës

Krimi nuk i largohet Vlorës. Kjo u provua dje, teksa rreth orës 16:35, në dalje të rrugës Transballkanike, në një zonë me kalimtarë të shumtë, një mjet tip Benz me drejtues 48-vjeçarin Agron Alushi shpërtheu në ecje. Sipas policisë, Alushi ishte objektivi i një atentati me minë të