Rezultate te kerkimit per termin: +Ama

Total: 7624
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.527Z

AMA favorizon piraterine

Autoriteti i Mediave Audiovizuale favorizon piraterinë televizive. Prej vitesh, televizionet kombetare Top Channel, Klan, televizione të tjera të njohura, si edhe platforma DigitAlb kanë kërkuar prej AMA-s që të ndërhyjë në tregun mediatik p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.210Z

Peza Te plotesohet AMA

Mazhoranca ka paraqitur në Komisionin e Medias kërkesën për hapjen e procedurave për plotësimin e katër vendeve vakante në Autoritetin e Mediave Audiovizuale. Nenkryetari i Komisionit te Medias dhe Arsimit, Alfred Peza ka lexuar jo vetem rezolut&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.168Z

AMA deshtoi me piraterine

Autoriteti i Mediave Audiovizive ndodhet në ngërç, pasi mandati i katër anëtarëve, mes tyre dhe i kryetares ka përfunduar prej më shumë se një viti e gjysmë. Nenkryetari i Komisionit te Medias, njekohesisht relator i mazhorances,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.901Z

AMA PD mbron Bushatin

Një ditë pas miratimit në Komisionin Parlamentar të mjeteve të informimit publik për nisjen e procedurës të zëvendësimit të vendeve vakante në AMA, reagoi opozita nëpërmjet kreut të grupit parlamentar Edi Paloka.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.721Z

Shantazhi i AMA ndaj Ora News, Shoqëria Civile në protestë: Turp! AMA ik!

Prej orës 12:00 përfaqësues të shoqërisë Civile  por dhe qytetarë të tjerë janë mbledhur së bashku për të protestuar në mbrojtje të fjalës së lirë. Me thirrjet “Turp! Turp!” ,”AMA ik” ata kërkojnë dorëheqjen e Gentian Salës drejtuesit të këtij autorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.321Z

Licensat numerike bojkotohet AMA

Kryetarja e Autoritetit të Mediave Vizive, Endira Bushati vijon përpjekjet e saj për të diskutuar, planin e renditjes të shërbimeve mediatike audiovizive që mbështeten në rrjete numerike, paçka se të tilla diskutime janë bojkotuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.219Z

AMA rrezohet ne Kuvend

Deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza ka kritikuar aktivitetin e AMA-s për vitin 2013, duke deklarurar dhe votën kundër të PS-së për raportin vjetor të punës së këtij institucioni. “AMA, nga autoritet rregullator në fus

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama