Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadn +Amerikan

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] ambasadn / docs[0] 45 / hits[0] 81 / keyword[1] amerikan / docs[1] 85568 / hits[1] 153237 /
No Pic available
  • 2010-08-14

Shalsi: Berisha, edhe në diplomaci me letra anonime

Reagon Partia Socialiste Kuadri aspak serioz q po qarkon diplomacin shqiptare ka marr dje nj kritik me nota ironie edhe nga Partia Socialiste. Nnkryetari i Grupit Parlamentar t saj, Eduard Shalsi, deklaroi dje pr mediat se letra e zbuluar s fundmi dhe problemet e krijuara n marrdhniet e qeveris me

No Pic available
  • 2010-07-06

Meta i kundërpërgjigjet PS-së: Dorëhiqem pas tre vjetësh

Pas krkess s Partis Socialiste q ministri i Jashtm, Ilir Meta, t jap dorheqjen pr arrestimin e ish-punonjsit t MPJ-s, Almir Rrapo pr trafik dore, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, iu prgjigj opozits se do t dorhiqet, por vetm pas afatit kushtetues, pra pas tri

No Pic available
  • 2010-07-04

Spiunët rusë komploti thellohet

Gazetat ruse jan t mbushura me lajme rreth sags s spiunve rus, t arrestuar n Shtetet e Bashkuara. T gjith bien dakord se, pa dyshim, q do t ket spiun rus n SHBA, ashtu si ka spiun amerikan n Rusi. Shumica gjithashtu bien dakord se shrbimet amerikane t zbulimit kishin nevoj q skan

No Pic available
  • 2010-07-03

Obama emëron pasardhësin e Withersit në Tiranë

Presidenti amerikan, Barack Obama, njoftoi kandidatin pr ambasadorin e ri t Shteteve t Bashkuara n Shqipri. Diplomati Alexander Arvizu sht diplomat karriere i Shrbimit t Huaj, n rangun e kshilltarit ministror dhe aktualisht sht drejtor i Zyrs s Zhvillimit t Karriers dhe Pozitave

No Pic available
  • 2010-01-06

Hapet ambasada amerikane në Jemen

Pas dy ditsh mbyllje, Shtetet e Bashkuara kan rihapur mngjesin e sotm ambasadn n Jemen. Mbyllja erdhi pas krcnimeve pr sulme t organizats terroriste Al Kaeda. Ndrkoh, Britania e Madhe dhe Franca vazhdojn t mbajn t mbyllura ambasadat e tyre. Lidhur me shtjet e siguris dhe lufts kundr terrorizmit,