Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadn

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] ambasadn / docs[0] 47 / hits[0] 83 /
NJ FUND I HIPOKRIZIS
  • 2017-12-09

NJ FUND I HIPOKRIZIS

Vendimi i Donald Trumpit pr ta njohur Jeruzalemin si kryeqytet t Izraelit, ndonse sht i sinqert, shkakton nj dinamik me rezultat t paparashikueshm, mendon gazetari i FAZ Rainer Hermann. Ka nj sr temash, pr t cilat krkohet hipokrizi. Ndr to bn pjes edhe diskutimi, nse Turqia duhet t bhet antare e BE-

No Pic available
  • 2017-07-14

Mysafir tek nj mik: Presidenti i SHBA-s Trump n Paris

Presidenti Emanuel Macron nj dit para fests kombtare t Francs ndoqi nj ofensiv t dyfisht diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanis, Angela Merkel e m pas me presidentin e SHBA-s Trump. “The beast” sht i prpikt. Pak pas ors 17:30 limuzina e kreut t shtetit t SHBA-s mbrr

Rama në Asamble : Programi i Ps-së, rruga e shpëtimit për vendin
  • 2012-01-22

Rama në Asamble : Programi i Ps-së, rruga e shpëtimit për vendin

Partia Socialiste ka mbledhur sot Asamblenë Kombëtare, ashtu siç ishte parashikuar. Kreu i Partisë Socialiste nisi fjalën e tij duke falenderuar qytetarët që iu bashkuan dje protestës homazh në nder të viktimave të 21 janarit. Rama në falenderimet e tij nuk harroi ambasadn Amerikane për

No Pic available
  • 2010-08-26

Zbardhen nëntë akuzat për Almir Rrapon

Zyra e FBI n Nju Jork publikon hetimet: Ai punonte si sekretar administrativ i zv.kryeministrit shqiptar Ish-sekretari i zvendskryeministrit t Shqipris akuzohet pr nnt vepra penale n Nju Jork t Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Kshtu cilsohet n faqen zyrtare t zyrs lokale t FBI-s n Nju Jork, e cila k

No Pic available
  • 2010-08-26

Carola Muller-Holtkemper, ambasadorja e re gjermane në Tiranë

Nj zonj do t jet zvendsuesja e Borchardt. Pritet shkmbimi i letrave kredenciale Republika Federale e Gjermanis sjell n Shqipri nj grua pr t drejtuar ambasadn gjermane n Tiran. Zonja Carola Müller-Holtkemper sht zvendsuesja e ish-ambasadorit Bernd Borchardt. Diplomatja m e re e ardhur n Tiran,

No Pic available
  • 2010-08-24

Tenton vetëvrasjen para ambasadës amerikane

Bledar Arapi u lye me benzin, mbante n dor nj shishe dhe nj akmak e krkoi t takonte gazetart, para se t prangosej Nj incident sht regjistruar dje paradite n afrsi t ambasads amerikane n Tiran, kur nj i ri me nj shishe n dor, e cila dyshohet se ka pasur brenda saj benzin, krcnonte se do t’i ve

No Pic available
  • 2010-08-18

Egjipti, bursa studimi për demografi

Afati i fundit 25 gusht Qendra Demografike dhe Fondi Egjiptian pr Bashkpunimin Teknik n Kajro, ofron bursa pr studime pasuniversitare n fushn e studimeve demografike pr periudhn janar-dhjetor t vitit 2011. Bursat ofrohen n sektor t ndryshm, ku prfshihen: Diploma e Prgjithshme n Demografi, Diploma e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama