Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasad

Total: 4198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.116Z

Kosova me ambasadë edhe në Kanada

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka marrë vendim për hapjen e ambasadës së Kosovës në Kanada. Mësohet se kërkesa e shefit të diplomacisë kosovare, Hoxhaj për hapje të ambasadës i është dorëzuar Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.899Z

Skandali me ambasadën në SHBA

Fatos Tarifa, ish-ambasador i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, situatën e krijuar me ambasadën shqiptare në Washington e quan si një turp të madh për shtetin shqiptar. "Eshtë një ngjarje shumë e rëndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.508Z

SHBA mbyll ambasadën në Libi

SHBA-Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se kanë mbyllur përkohësisht ambasadën në kryeqytetin e Librisë, në Tripoli, për arsye sigurie. Stafin e ambasadës amerikane në Libi e kanë çuar në Tunizi për sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.169Z

Bosnje, plagoset sulmuesi i ambasadës së SHBA

SARAJEVË-Zhvillime të reja në Sarajevë ku një person qëlloi sot kundër ambasadës amerikane. Përgënjeshtrohet lajmi për vdekjen e sulmuesit dhe sipas BBC, ai është plagosur dhe ndodhet i shtruar në spital. Ndërkohë Radio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.326Z

Romë, 2 pako-bombanë ambasadën e Kilitdhe Zvicrës

ROMË- Një pako shpërtheu sot në mesditë në ambasadën e Zvicrës në kryeqytetin italian Romë. Lajmi u konfirmua edhe nga ministria e Jashtme e Italisë. Sipas raporteve të mediave, një punonjës i ambasadës është lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.013Z

Mali i Zi hap ambasadën në Kosovë

PRISHTINË- Mali i Zi hap Ambasadën në Kosovë, sapo bëhet e ditur zyrtarisht në Prishtinë nga MPJ kosovare. Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot Radovan Miljanic, i cili ka dorëzuar letrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.975Z

Rreziku i protestave SHBA “mbyll” ambasadën në Tiranë

TIRANE-Protestat në Shqipëri dhe rreziku i dhunës pezullojnë përkohësisht aktivitetin zyrtar të ambasadës amerikane. Në një njoftim të dhënë zyrtarisht nga vetë ambasada amerikane, që mban datën 22 janar, bëhet e qa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama