Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasada +Amerikane

Meta: total 1000 / total_found 4789 / time 0.005 / keyword[0] ambasada / docs[0] 12714 / hits[0] 20334 / keyword[1] amerikane / docs[1] 66411 / hits[1] 111596 /
Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

Ambasada e SHBA: Gaboheni, reforma në drejtësi nuk do dështojë
  • 2019-03-21

Ambasada e SHBA: Gaboheni, reforma në drejtësi nuk do dështojë

Zv/Ambasadorja e SHBA, Leyla Moses-Ones dha një mesazh për të gjithë ata, që sipas saj, duan të ndikojnë negativisht në reformën në Drejtësi. “Ju e keni gabim”, iu drejtua zv/ambasadorja amerikane në Shqipëri, gjatë në një konference. Ndërsa theksoi se Shqipëria po ecë

Amerika i kërkoi opozitës që të mos ketë dhunë, përgjigjet Basha
  • 2019-03-15

Amerika i kërkoi opozitës që të mos ketë dhunë, përgjigjet Basha

Pyetje se ambasada amerikane i ka kërkuar sot opozitës që të lejojë pjesën tjetër të deputetëve të punojnë dhe të mos ketë akte dhune, Basha tha se ndërkombëtarët duhet të jenë palë për vlerat e demokracisë, të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, të luftës kundër korrupsio

Protesta/ SHBA fshikullon opozitën: Mos pengoi punën e Parlamentit!
  • 2019-03-15

Protesta/ SHBA fshikullon opozitën: Mos pengoi punën e Parlamentit!

Opozita do të protestojë nesër në bulevardin Dëshmorët e Kombit, me një strategji që mund të çojë deri në ngujim poshtë zyrës së kryeministrit Edi Rama. Në tubim pritet të mos mungojë as dhuna, ndaj njësitë diplomatike në Tiranë janë vendosur në alarm prej asaj që mund të p

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje
  • 2019-03-06

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje

Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, i pyetur për zhvillimet politike në vend deklaron se aktualisht shumë shqiptarë ndihen të depresionuar dhe të sfilitur. E di që opozita ndihet shumë

Protesta e PD-LSI, ambasada e SHBA reagon e alarmuar për nesër: Shmangni
  • 2019-03-04

Protesta e PD-LSI, ambasada e SHBA reagon e alarmuar për nesër: Shmangni

Ditën e nesërme para Parlamentit do të zhvillohet protesta e radhës e opozitës në të njëjtën kohë që betohen 4 nga deputetë e opozitës së re që po formësohet pasi Lulzim Basha dhe aleatët e tij vendosën të djegin mandatet. Pritet që njëjtë me 3 protestat paraardhëse, ajo e nes

Protesta e opozitës, ambasada e SHBA-së thirrje të fortë për protestuesit dhe qeverinë
  • 2019-02-21

Protesta e opozitës, ambasada e SHBA-së thirrje të fortë për protestuesit dhe qeverinë

Shtetet e Bashkuara nxisin të gjithë pjesëmarrësit në protestën e sotme që të ushtrojnë paqësisht të drejtën e tyre për tu mbledhur dhe të refuzojnë dhunën, si dhe iu bëjnë thirrje qeverisë dhe forcave të sigurisë që të tregohen të përmbajtur, thuhet në njoftim zyrtar të