Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasada +Angleze

Meta: total 217 / total_found 217 / time 0.001 / keyword[0] ambasada / docs[0] 11771 / hits[0] 18606 / keyword[1] angleze / docs[1] 14195 / hits[1] 18373 /
Një replikë me Panajot Barkan: Ja faktet se kush bashkëpunoi me nazistët në Çamëri
  • 2016-10-20

Një replikë me Panajot Barkan: Ja faktet se kush bashkëpunoi me nazistët në Çamëri

Nga Arben Llalla   Nuk kishte gjasa që të qëndronte mënjanë profesori i katedrës së gjuhës greke në Universitetin e Gjirokastrës, Panajot Barka rreth gafave të fundit që bëri ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias duke kërcënuar haptas Shqipërinë rreth Çështjes Çame

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

No Pic available
  • 2016-08-31

Ambasada e SHBA Mundësi Financimi për një Program të Posaçëm Grantesh të Vogla

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, shpall  konkurimin e hapur për mundësi financimi (NOFO) për një Program të Posaçëm Grantesh të Vogla. Qëllimi i Programit Në pritje të disponueshmërisë së fondeve, Zyra për Çështje Publike e Ambasadës së SHBA në Tiranë do të pran

Konferencat ndërkombëtare, rast i mirë për studentët kosovarë
  • 2016-05-27

Konferencat ndërkombëtare, rast i mirë për studentët kosovarë

Studentët e Universitetit të Prishtinës nuk kanë edhe aq shumë mundësi e mënyra për të zhvilluar njohuritë e tyre në fusha të ndryshme, madje edhe për të kontaktuar më shpesh me studentë të universiteteve të tjera të rajonit dhe botës. Një rast i tillë atyre u ofrohet kur marr

No Pic available
  • 2016-05-23

Nikoll Lesi: Si më shiti Sandër Frangaj për 100 mijë dollarë, aksionet e gazetës që unë ia fala. Blushi më tha ti je i çmendur

Fragment nga libri i  gazetarit Nikoll Lesi i cili do botohet me rastin e 25 vjetorit të daljes së Koha Jonë në maj 2016) Viti i mbrapshtë 1997 Që në numrin e parë të datës 4 janar gazeta doli me një titull të madh në krye të të faqes të parë: Gjallica stop dy javë. Dhe, sikur

LIBRI/ Rënia e firmave piramidale, trazirat e 97-tës dhe djegia e gazetës Koha Jonë
  • 2016-05-02

LIBRI/ Rënia e firmave piramidale, trazirat e 97-tës dhe djegia e gazetës Koha Jonë

Fragment nga libri i gazetarit Nikoll Lesi, “Kështjella e medias”, i cili do botohet me rastin e 25-vjetorit të daljes së Koha Jonë, në maj 2016 Viti i mbrapshtë 1997 Që në numrin e parë të datës 4 janar, gazeta doli me një titull të madh në krye të të faqes të parë:

No Pic available
  • 2016-03-18

Emigrimi në Kanada: Ja profesionet që kërkohen dhe kush favorizohet nga sistemi me pikë

Ndryshojnë kriteret, Kanadaja kërkon 305 mijë emigrantë Nga Neritan Gjergo Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore në politikën ndaj emigracionit,  duke pranuar për herë të parë, që nga viti 1997, 305 mijë emigrantë. Në paketën e miratuar nga qeveria kanadeze, shteti i Amerikës