Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasada +Angleze

Meta: total 188 / total_found 188 / time 0.002 / keyword[0] ambasada / docs[0] 9540 / hits[0] 15003 / keyword[1] angleze / docs[1] 11914 / hits[1] 15571 /
Korea e Veriut hap per here te pare dyert e ambasades se saj ne Londer
  • 2014-11-03

Korea e Veriut hap per here te pare dyert e ambasades se saj ne Londer

e Hene 3 Nentor 20142023 pm p classwp-caption-text Ambasada koreane ne LonderSSSAbrASSMediat britanike bejne me dije se per here te pare Ambasada e Korese se Veriut hapi dyert per per publikun ne Londer brKjo eshte cilesuar si nje ngjarje per mediat angleze edhe per faktin se sh

No Pic available
  • 2014-10-21

Çfarë fshihet pas një ndeshje futbolli?

Kori i fansave serbë thërriste “Dhoma gazi për shqiptarët”. Shqiptarët u përgjigjën: “Ne jemi më hajdutë dhe ju q… motrat”. Kjo ndodhte në një ndeshje futbollit në Shkup, në vitin 1999: konflikti në

Skaner ne Athinë në vitin 1984
  • 2014-08-29

Skaner ne Athinë në vitin 1984

TIRANE- Në Athinë vazhdojnë prej disa ditësh manifestimet kundër Shqipërisë. Ambasada shqiptare është e rrethuar nga forca të shumta policie. Nisem për të bërë skanerin me një makinë të ambasadës. Një

Rrefimi i panjohur i Kadarese Dyshimi per kancer skaner ne Greqi
  • 2014-08-18

Rrefimi i panjohur i Kadarese Dyshimi per kancer skaner ne Greqi

e Marte 5 Gusht 20141936 pm p classwp-caption-text Ismail KadarebrbrKur ndien se po te vjen fundi kur ajo cka mund te lexosh ne syte e mjekeve nuk eshte shprese e vetmja deshire eshte te perqafosh pse jo dhe te puthesh njeriun e panjohur qe perpiqet te te mbaje ne kembe Fundja

Themeluesi i Wikileaks/ Julian Assange do largohet nga ambasada e Ekuadorit, pas dy vitesh izolim
  • 2014-08-18

Themeluesi i Wikileaks/ Julian Assange do largohet nga ambasada e Ekuadorit, pas dy vitesh izolim

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange do të largohet nga ambasada e Ekuadorit në Londër, pas dy vitesh izolim. Ai e bëri vetë të ditur lajmin gjatë një konference për shtyp. Assange nuk sqaroi arsyet e këtij largimi, por tha se nuk do largohet për arsyet për të cilat është shkrua

Anulohet miqësorja ndaj Katarit, Ambasada Britanike nuk jep vizat
  • 2014-08-05

Anulohet miqësorja ndaj Katarit, Ambasada Britanike nuk jep vizat

Kombëtarja U-21 Takimi ishte planifikuar të luhej më 6 gusht në Skoci. Reagon FSHF: Incident pa precedentë! Federata Shqiptare e Futbollit është detyruar të anulojë zhvillimin e miqësores të përfaqësueses U-21 kundër bashkëmoshatarëve të Katarit më 6 gusht në Skoci. Shkak për kë

No Pic available
  • 2014-08-05

Me akuzën spiunazh, Kina heton një çift kanadez

Kinë - Autoritetet kineze po hetojnë një çift kanadez pasi akuzohen se kanë vjedhur dokumente shtetërore që kanë të bëjnë me sigurinë kombëtare dhe ushtrinë. Lajmi njoftohet nga agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua. Sipas saj, Kevin dhe Julia Garrat, që drejtojnë një bar-kafe në