Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasada +Rumune

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.001 / keyword[0] ambasada / docs[0] 9952 / hits[0] 15632 / keyword[1] rumune / docs[1] 2047 / hits[1] 3120 /
Pranvera e Frankofonisë pushton Shqipërinë
  • 2015-03-19

Pranvera e Frankofonisë pushton Shqipërinë

Sipas Hubert Le Forestier De Quillien, kanë qenë vetë mësuesit e frëngjishtes në këto qytete që janë ofruar me projektet e tyre për t'iu bashkangjitur këtij kalendari. Këtë vit kalendari i aktiviteteve shtrihet në gjithë Shqipërinë. Veç qyteteve, ku Pranvera e Frankofonisë ësht

INTERVISTA Pjesa e fundit Belishova Enveri me denoi kishte frike se i zija vendin
  • 2015-01-21

INTERVISTA Pjesa e fundit Belishova Enveri me denoi kishte frike se i zija vendin

e Marte 20 Janar 20152200 pm p classwp-caption-textLiri BelishovaSSSAbrASSTeksa lidershipi komunist projektonte ne Tirane strategjine e divorcit me Partine Komuniste te BS qe do te finalizohej ne nentorin e vitit 1960 nje vizite zyrtare e nivelit te larte e udheheqjes shqiptare

Si lindi miqësia BRSS-Jugosllavi?!
  • 2014-11-03

Si lindi miqësia BRSS-Jugosllavi?!

Janë thurrur legjenda të shumëta mbi miqësinë serbo-ruse, por kjo miqësi, zyrtarisht është lidhur në Prillin e vitit 1941, kur përmbysja e pushtetit në Beograd I ndryshoi planet e Hitlerit mbi sulmin ndaj BRSS-s. Çfarë ndodhi pas shpalljes ceremonisë së lidhjes së "aleancës" së

Shqiponja me dy koka e 2 Korrikut 1990
  • 2014-07-03

Shqiponja me dy koka e 2 Korrikut 1990

Transmetuar me 03072014 - 0132 Nga Ruben Avxhiubr br 2 Korriku 1990 solli ne Shqiperine komuniste perleshjen e pare masive mes popullit dhe aparatit policor qe mbante ne kembe diktaturenbr Ishte version shqiptar i rrezimit te Murit te Berlinit gati nje v

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës qëndron në Rumani
  • 2014-03-18

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës qëndron në Rumani

Nga 16 -19 mars po qëndron për vizite tri-ditore në Bukuresht të Rumanisë një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës në përbërje; Zenun Pajaziti, Blerta Deliu, Teuta Sahatqija, Arben Gashi, Glauk Konjufca, Visar Ymeri, Ardian G

Një vit pa Skënder Haskon
  • 2014-02-08

Një vit pa Skënder Haskon

Nga Bardhyl Xhama -Në njëvjetorin e ndarjes nga jeta-  E kam njohur Skënder Haskon shumë vite më parë, kur ishte kryeredaktor i revistës Pionieri. Lidhja jonë vazhdoi e u forcua gjersa u bëmë miq të ngushtë. Fillimisht, na lidhi profesioni i gazetarit, pastaj ai i shkrimtarit, por, mbi

No Pic available
  • 2013-12-21

100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-Rumani

Me rastin e 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Rumanisë dhe 101-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, është nder që të përcjell përshëndetjet më të n