Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasada

Meta: total 1000 / total_found 12270 / time 0.006 / keyword[0] ambasada / docs[0] 12270 / hits[0] 19525 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Donald Lu apel shqiptarëve: Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet, votoni

Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu u ka dërguar një mesazh qytetarëve shqiptarë, të cilët votojnë sot në zgjedhjet parlamentare. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të ambasadës amerikane Donald Lu ka njoftuar se ambasada ka 34 ekipe vëzhguesish në terren për këto zgje

No Pic available
  • 2017-06-24

Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ nënshkruan kontratë me Ambasadën gjermane në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet parlamentare të datës 25 qershor. Republika Federale e Gjermanisë po mbështet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pajisje teknike për të rritur sigurinë dhe për

No Pic available
  • 2017-06-23

SHBA: Vonesat në formimin e Qeverisë nuk janë në interes të Kosovës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shprehur e lumtur me numrin e madh të votuesve në zgjedhjet e 11 qershorit. Megjithatë, ata thonë se është në dorën e qytetarëve të Kosovës që ta zgjedhin se kush duhet të udhëheqë me shtetin. Ishim të lumtur kur pamë se aq shu

SHBA, mesazh të rinjve: Mos votoni me inat. Mos e shisni votën! (Video)
  • 2017-06-21

SHBA, mesazh të rinjve: Mos votoni me inat. Mos e shisni votën! (Video)

Në një mesazh drejtuar të rinjve, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë u bën thirrje atyre të marrin pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit. Me një video të postuar në faqen e saj në Facebook, e përmes zërit të disa të rinjve shqiptarë, Ambasada am

No Pic available
  • 2017-06-21

Ambasada e SHBA-ve mesazh për zgjedhjet: Votoni me shpresë, jo me inat (Video)

Teksa zgjedhjet po afrojnë, Ambasada Amerikane me anë të një video të facebook ka përcjellë mesazhin e saj për të rinjtë, sidomos ata që votojnë për herë të parë. Me një spot të realizuar me të rinj, ambasada ka përcjellë mesazhe shprese, duke orientuar të rinjtë që të votoj

No Pic available
  • 2017-06-18

Diplomati saudit vret me derën e Porsche çiklistin!

Një diplomat saudit nuk do të përballet me ndjekje penale për vrasje të pakujdesshme, pasi hapin derën e Porsche papritmas të marrë, duke goditur një çiklist 55 vjeçar, i cili vdiq më vonë në spital nga traumat e rënda në kokë. “Nuk më intereson nëse ai është një diplomat

Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur
  • 2017-06-17

Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur

Papa Françesku priti në një takim Kancelaren gjermane Angela Merkel në Vatikan. Takimi kishte si qëllim rrëzimin e mureve shumëpalëshe të shoqërisë, rëndësinë e traktateve ndërkombëtare dhe se duhet një vëmendje më e madhe për kontinentin afrikan, tha Kancelarja pas takimit që z