Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat

Meta: total 1000 / total_found 2687 / time 0.001 / keyword[0] ambasadat / docs[0] 2687 / hits[0] 3381 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Zgjedhjet do të monitorohen nga 5351 vëzhgues vendas dhe të huaj

Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit janë të nëntat që mbahen në historine e demokracisë shqiptare që pas rrëzimit të diktaturës në 1991. Për keto zgjedhje do të angazhohen më shumë se 40 mije komisionerë të caktuar nga 5 partitë kryesore, PS, PD, LSI, PR dhe PDIU. Trupes se kom

No Pic available
  • 2017-06-13

BE: Duhet progres për Vettingun, varet hapja e negociatave

Deklaratës së ambasadës Amerikane në Tiranë për reformën në drejtësi i është bashkuar edhe delegacioni i Bashkimit Evropian në vendin tonë, duke u bërë thirrje autoriteteve përkatëse që ti përmbahen plotësisht angazhimit të tyre për zbatimin e reformës. Sipas deklaratës, zbat

Delegacioni i BE: Të nisë rivlerësimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve
  • 2017-06-13

Delegacioni i BE: Të nisë rivlerësimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve

Ambasadat e Shteteve Anëtare të BE-së dhe Delegacioni i BE-së në Tiranë përmes një deklarate të përbashkët u kanë bërë thirrje autoriteteve që ti përmbahen angazhimit tyre për zbatimin e reformës në drejtësisë. Në deklaratë theksohet se duhet të fillojë rivlerësimi i gjyqta

No Pic available
  • 2017-06-12

Zgjedhjet në Kosovë, mbyllen qendrat e votimit, nis numërimi i votave

Mbyllen zyrtarisht qendrat e votimit për zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë, proces ky që nga monitoruesit është vlerësuar i qetë dhe pa incidente të theksuara. Mediat kosovare raportojnë se në të gjithë Kosovën sot është votuar në 889 qendra votimi me gjithsej 2,490 vendvotim

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

No Pic available
  • 2017-06-11

Exit Poll në Kosovë nxjerr fitues koalicionin e Haradinaj, e dyta VV

Sipas rezultateve të Exit Poll, në zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë prin Koalicioni PDK-AAK-Nisma me 40 për qind, pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 30 për qind dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa 27 për qind. Të tjerët kanë marrë tre për qind. Shkëlzen Maliqi ka thënë se Exi

No Pic available
  • 2017-06-10

Delawie thirrje qytetarëve të Kosovës: Dilni dhe votoni

Ambasadori i SHB në Kosovë, Greg Delawie me një postim në Twitter ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të dalin në votime. Ai e ka vlerësuar si një ditë të madhe 11 qershorin për Kosovën, kurse ka shtuar se Amerika gjithmonë do të mbetet partner i vendit tonë. Dilni dhe votoni. P