Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadort

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Konflikti, reagon BE

Pas reagimi nga ana e ambasads s SHBA, kan reaguar sot edhe ambasadort e Bashkimit Evropian t akredituar n Tiran, pr konfliktin m t fundit midisi Ministris s Brendshme dhe asaj t Drejtsis, me Prokurorin e Prgjithshme. Ambasadort kan shprehur shqetsimin e tyre, pr kt prkeqsim t marrdhnieve midis inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.252Z

26 gusht, Meta mbledh diplomatët tanë në botë

Ministria e Jashtme n Tiran ka thirrur n nj takim ambasadort q prfaqsojn vendin ton n bot. Konferenca e ambasadorve t Shqipris n bot, sipas Ministris s Jashtme, sht thirrur nga kreu i ktij institucioni, Ilir Meta. N nj deklarat nga Ministria e Jashtme, thuhet se konferenca e amba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Basha optimist pr ftesn e Shqipris pr antarsim n NATO

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha sht shprehur optimist pr ftesn q Shqipria pret nga samiti i Bukureshtit pr antarsim n NATO. Pas takimeve q zhvilloi me amabsadort e vendeve antare t NATO-s, ai tha se ka gjetur mbshtetjen dhe vlersimin e tyre pr arritjet q Shqipris n rrugn e ktij procesi. Prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.182Z

Ambasadort, vitin tjetr

Edhe ky vit do t prmbyllet pa ngritjen e marrdhnieve diplomatike t Kosovs me Malin e Zi dhe Maqedonin. Vonesat pr drgimin e Ambasadorit n Shkup lidhen me shtje procedurale, derisa vendosjen e marrdhnieve diplomatike me Malin e Zi po e pengojn shtjet kryekput politike. Maqedonia ka emruar Ambasad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Majko: Letra e Metës shkakton plasaritje me SHBA

Reagimet Ish-kryeministri socialist: Ky fakt prbn nj skandal. Tarifa: Ministri nuk ka gabuar Pandeli Majko, kryeministr n periudhn ‘98-‘99 dhe n 2002, deklaroi dje se letra ku ministri i Jashtm Meta i ankohet sekretares s Shtetit, Clinton pr ambasadorin Withers, shkakton nj plasaritje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Ikin ekspertët e BE-së, gati takimi i dytë Berisha-Rama

Rezultatin e bisedimeve n Tiran me faktorin politik dhe at diplomatik, ekspertt e BE-s do ta raportojn n Bruksel, ku pritet dhe t prcaktohet data e nj takimi t dyt n nivelin e atij t “Krokodilit”, mes kryetarve partiak shqiptar, Sali Berisha dhe Edi Rama, dhe drejtues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.301Z

Bastisja, Thaci mbledhje me ambasadort

Një mbledhje e jashtëzakonshme po zhvillohet në selinë e qeverisë së Kosovës, pas bastisjes së zyrave të Ministrisë së Transporteve dhe shtëpisë të ministrit Fatmir Limaj nga policia e EULEX. Sipas informacioneve të fundit, takimi ka filluar rreth dy orë më parë dhe në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama