Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadore

Meta: total 1000 / total_found 1659 / time 0.001 / keyword[0] ambasadore / docs[0] 1659 / hits[0] 2163 /
Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?
  • 2019-03-20

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?

Presidenti amerikan Donald Trump e ka tërhequr nominimin e zyrtares së lartë, që pritej të konfirmohej si ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri, thotë gazetarja amerikane Sarah Carter, e cila pretendon se njeh edhe arsyen e kësaj lëvizjeje. Carter ka folur për Fox News, ndërsa e ka bërë p

Transplantet, 9 yjet që morën një organ nga miqtë apo të panjohurit
  • 2019-03-08

Transplantet, 9 yjet që morën një organ nga miqtë apo të panjohurit

Nga Selena Gomez te Natalie Cole, statusi i famshëm nuk mbron nga ndonjë problem shëndetësor, ndonjëherë edhe serioz. Selena Gomez/France Raisa Këngëtarja vuan prej vitesh nga lupus, një sëmundje autoimune që mund të shkaktojë komplikime të veshkave dhe kur gjendja e saj është përke

E kapi Vettingu, letër e prokurores për ndërkombëtarët!
  • 2019-03-04

E kapi Vettingu, letër e prokurores për ndërkombëtarët!

Prokurorja e Tiranës Antoneta Sevdari pas shkarkimit nga detyra nga Kolegji i Posaçëm të Apelimit, për pamjaftueshmëri në deklarimin e pasurisë dhe cenim të besimit të publikut te drejtësia, u ka dërguar një letër të hapur ndërkombëtarëve. Në këtë letër drejtuar ndërkombëta

Një kërcim me Arta Dobroshin
  • 2019-02-20

Një kërcim me Arta Dobroshin

– Ti na bëre të këcenim të gjithë! – i them aktores Arta Dobroshi. Ajo qesh. – Atëherë do doja ta fotografoja për mua këcimin tuaj, – vazhdoj unë. – Megjithë qef, – përgjigjet ajo dhe u tërhoq në sfondin e bukur të asaj salle në «Hôtel Raphael»,

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Senati i kthen Trump kandidaturën e Kavalec
  • 2019-01-04

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Senati i kthen Trump kandidaturën e Kavalec

Sipas ndihmësve në Komisionin e Senatit amerikan për Çështjet e Jashtme, kandidatura e Kathleen Ann Kavalec, e emëruar si ambasadore e SHBA në Tiranë, i është kthyer të enjten Presidentit Donald Trump. Kavalec u emërua nga Presidenti Trump në korrik 2018 dhe qysh nga ajo kohë, kandida

No Pic available
  • 2018-12-28

BE NË BALLKAN, EDHE NJË VIT I HUMBUR?

Para 15 vitesh 6 vende të Ballkanit morën me “premtimin e Selanikut” edhe perspektivën për një anëtarësim pa vonesa në BE. Por viti që po mbaron solli një sërë pengesash në këtë drejtim. Samiti i Ballkanit Perëndimor, Londër korrik 2018 Viti 2018 për Shqipërinë, Koso

Heather Nauert zgjidhet ambasadore e SHBA-së në OKB
  • 2018-12-08

Heather Nauert zgjidhet ambasadore e SHBA-së në OKB

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e zgjodhi zëdhënësen e Departamentit të Shtetit, Heather Nauert, në postin e ambasadores së SHBA-së në Kombet e Bashkuara. Trump e bëri njoftimin për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë. Nauert, ish-moderatore dhe korrespondente e televizi