Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Murati

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.001 / keyword[0] ambasadori / docs[0] 34169 / hits[0] 64254 / keyword[1] murati / docs[1] 2199 / hits[1] 4139 /
No Pic available
  • 2017-02-03

Peshkopi antishqiptar e gjeti shqiptarinë në gjumë

Nga Shaban Murati Peshkopi i njohur antishqiptar i Kishës ortodokse serbe në Mal të Zi, Amfilohije, erdhi në Shkodër këto ditë dhe me maskën e misionit fetar përdhosi historinë e Shqipërisë, të Skënderbetut, të Shkodrës, shiti pushtimin për çlirim, rivendikoi qytetin dhe territore

No Pic available
  • 2016-07-22

Murati:Ndërkombëtarët, rol kyç në zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni

Ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni, Shaban Murati, problematikën e zhvillimeve në këtë shtet në 20 vitet e fundit e ka pasqyruar në librin e tij Shqiptarët e Maqedonisë Sipas Muratit, çështja e shqiptarëve në Ballkan vijon të mbetet e pazgjidhur dhe sipas tij dëshmi e kësaj janë sh

Në Danimarkë u mbajtën Ditët e kulturës shqiptare
  • 2016-05-03

Në Danimarkë u mbajtën Ditët e kulturës shqiptare

Gjatë vizitës në Skandinavi ministri i Diasporës Valon Murati, mori pjesë edhe në manifestimin "Ditët e Kulturës Shqiptare" në Danimarkë, aktivitet ky i organizuar nga komuniteti shqiptar, ndërsa i mbështetur nga Ministria e Diasporës, Ambasada e Republikës së Shqipërisë dhe nga K

Qindra pjesëmarrës të Kosovës, pjesë e marshit tradicional të Eksodit 99
  • 2016-04-16

Qindra pjesëmarrës të Kosovës, pjesë e marshit tradicional të Eksodit 99

Marshi tradicional në përkujtim të eksodit të vitit 1999 me moton "Mos e harroni të kaluarën, për një të ardhme të sigurt drejt bashkimit kombëtar", i cili nisi nga oborri i ndërtesës së Komunës së Mitrovicës, ka përfunduar në Kukës të Shqipërisë. Pjesë e këtij marshi ishin

Inaugurohet hidrocentrali “Albaniku III” në Shalë të Bajgores
  • 2016-01-30

Inaugurohet hidrocentrali “Albaniku III” në Shalë të Bajgores

Në fshatin Selac të Shalës së Bajgorës sot është inauguruar hidrocentrali “Albaniku III”, që parashihet të prodhojë 4.3 megavat energji elektrike me një shtrirje të rrjetit prej 8.3 kilometrave. Pas dy viteve angazhim investitor

No Pic available
  • 2016-01-23

Lufta ndaj NATO-s, Putin po përpiqet të shtojë ndikimin e vet në Ballkan

Ilirian Agolli Studiuesit e çështjeve diplomatike pohojnë se Rusia po përpiqet të shtojë ndikimin e vet në Ballkanin Perëndimor për të ngadalësuar zgjerimin e BE-së dhe NATO-s në këtë rajon. Analistët mendojnë se Rusia po ndjek një strategji tensioni, duke krijuar probleme në Ball

Shqiperia ekspozite ne Gjermani Kumbaro Arti lidh shqiptaret dhe gjermanet FOTO
  • 2015-11-29

Shqiperia ekspozite ne Gjermani Kumbaro Arti lidh shqiptaret dhe gjermanet FOTO

Transmetuar me 28112015 - 2126 PUBLICITET Shqiperia prezantoi per here te pare ekspoziten e piktures dhe vizatimit ne mjediset e Parlamentit te landit te NRW-se Pjese e kesaj ekspozite ishin deshmi te historise dhe te artit ba