Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Sequi

Meta: total 1000 / total_found 2627 / time 0.002 / keyword[0] ambasadori / docs[0] 34593 / hits[0] 64985 / keyword[1] sequi / docs[1] 3579 / hits[1] 8909 /
No Pic available
  • 2017-06-10

Ambasadorja Vlahutin kërkon shtyrje të mandatit të saj në Shqipëri

Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin ka kërkuar të zgjasë me një vit qëndrimin e saj në Shqipëri. Mandati i saj duhet të mbarojë në vjeshtë 2018, shkruan exit.al Kroatja Vlahutin u emërua Kryetare e Delegacionit të BE-së në Tiranë në vitin 2014, pas përfundimit të mandatit katër

SeqiuNevojiten reforma per integrimin ne BE
  • 2015-10-10

SeqiuNevojiten reforma per integrimin ne BE

0 brbr TIRAN-Diellial-Na ndajne dhe 5 dite nga vendimi per Shqiperine per marrjen e statusit ne BE Ambasadori i Bashkimit Evropian ne vendin tone Etore Sequi nepermjet nje dalje per mediat ka thene se e rendesishme per Shqiperine eshte procesi reformave Sipas tij ky proces do te shtyjme me tej Shqi

Ettore Sequi bëhet ambasador në Kinë
  • 2015-04-03

Ettore Sequi bëhet ambasador në Kinë

Ettore Sequi, ish- ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, do jetë ambasadori i ri i Italisë në Kinë. Kështu raporton Huffington Post. Sequi do të zëvendësojë në ëktë detyrë Alberto Bradanini. Sequi ishte për pak kohë edhe shefi i kabinetit të ministres së Jashtme, Federica

No Pic available
  • 2014-10-09

Ben Blushi fiton “ÇmiminEuropian për Letërsi” për Shqipërinë

TIRANE - Deputeti i Partisë Socialiste dhe shkrimtari Ben Blushi është nderuar me “Çmimin Europian për Letërsi” për Shqipërinë me librin “Otello, Arapi i Vlorës”. Pas kësaj trofeje, sipas rregullave të vendosura, ai fiton automatikisht përkthimin e veprës së t

No Pic available
  • 2014-09-28

BE, mbështetje vizionit të Qeverisë për integrimin evropian

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi zhvilloi sot një takim, me Ambasadorin e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi, me të cilin diskutoi për reformat, që duhen ndjekur për t'i dhënë impulse të reja procesit të integrimit europian. Zëvendëskryeministri Peleshi i shp

  • 2014-09-28

"Tough love"

Shumë i nderuar Zoti Kryetar i Kuvendit, Fort të nderuar Shkëlqesi Ambasadorë, Zonja Kryetare e Komisionit të Jashtëm të Kuvendit, zonja e zotërinj deputetë, Zonja e zotërinj ministra, Miq e të ftuar, Nëse 20 e kusur vitet e rrugëtimit të Shqipërisë nga izolimi gjakatar, drejt demok

Nis Konferenca Kombëtare Antikorrupsion
  • 2014-09-28

Nis Konferenca Kombëtare Antikorrupsion

Qeveria angazhohet për një qasje të re në luftën kundër korrupsionit, duke ndërtuar politika të reja dhe dëshmuar një vullnet të ri për të shkuar përpara. Kryeministri Edi Rama theksoi sot, - "në nisje të punimeve të Konferencës Kombëtare Antikorrupsion të organizuar nga Qeveria