Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Thomas +Politike

Meta: total 91 / total_found 91 / time 0.002 / keyword[0] ambasadori / docs[0] 34593 / hits[0] 64985 / keyword[1] thomas / docs[1] 4008 / hits[1] 5276 / keyword[2] politike / docs[2] 183986 / hits[2] 390442 /
No Pic available
  • 2017-05-04

SHBA: Me rëndësi që të gjitha partitë politike të marrin pjesë në zgjedhje

Lidhur me situatën politike në vend ka reaguar edhe DASH. Deklarata e Thomas A. Shannon është përcjellë nga ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber. Shannon tha se është me rëndësi që të gjitha partitë politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamen

No Pic available
  • 2017-05-03

DASH: Me rëndësi që të gjitha partitë politike të marrin pjesë në zgjedhje

Ne emër të Departamenti Amerikan i Shtetit Nënsekretar i Shtetit për Çështjet Politike, Thomas A. Shannon ka thënë se është me rëndësi që të gjitha partitë politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Kjo deklaratë është komunikuar nga ambasadorja

No Pic available
  • 2017-04-21

Rama citon DASH: Kërkon pjesëmarrje të të gjithë partive në zgjedhje

Kryeministri Edi Rama, duke cituar deklaratën e Departamentit amerikan të Shteti, thekson se ky institucion kërkon reformë në drejtësi dhe pjesëmarrje të të gjitha partive parlamentare në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama: Pas Shtëpisë së Bardhë edhe Departamenti i Shtetit kërkon reform

Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe pjesëmarrjen e të gjitha partive në zgjedhje
  • 2017-04-21

Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe pjesëmarrjen e të gjitha partive në zgjedhje

Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një postimi në faqen e vet zyrtare në Facebook ka cituar deklaratën e leshura sot nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ku shprehet mbështetja për reformën në drejtësi dhe i bëhet thirrje të gjitha partive në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje

Rama citon DASH për reformën në drejtësi dhe zgjedhjet, pyet Bashën: Kush gënjen?
  • 2017-04-21

Rama citon DASH për reformën në drejtësi dhe zgjedhjet, pyet Bashën: Kush gënjen?

Kryeministri Edi Rama vazhdon sagën e tij të rubrikës Kush gënjen drejtuar kreut të PD-së Lulzim Basha dhe opozitës, këtë radhë duke përdorur deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit pas vizitës së Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në SHBA. Nënsekretari amerikan për Çës

Çfarë ka ndodhur më 14 tetor?
  • 2016-10-14

Çfarë ka ndodhur më 14 tetor?

222 – Papa Kallixtus vritet nga një turmë në Trastevere të Romës. Gjatë 5 viteve në krye të Kishës Katolike, Kallixtus vendosi atë që njihet si Agjërimi i të Shtunës 3 herë në vit pa ushqim, pa yndyrna dhe pa verë në ato ditë. 1322 – Forcat e Robert Brusit të Skocis

Filozofia amerikane dhe sovraniteti i Shqipërisë
  • 2016-07-19

Filozofia amerikane dhe sovraniteti i Shqipërisë

Nga Dritan Hoti* Intervencionizmi amerikan i gjysmës së dytë të shekullit XX, si dhe i fillimshekullit XXI, e ka zanafillën po aq sa në veçoritë specifike të krijimit të kombit të ri, edhe në rrethanat e veçanta të dinamikës së zhvillimeve ndërkombëtare, të cilat kërkuan e favor