Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorin +Qeveris

Total: 800
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.421Z

Haradinaj priti ambasadorin suedez Staffansson

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ambasadorin suedez në Kosovë, z. Mats Staffansson. Gjatë këtij takimi është biseduar rreth zgjedhjeve të mbajtura më 8 qershor në Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.556Z

Egjipti tërheq ambasadorin nga Siria

Egjipti ka tërhequr ambasadorin e tij nga Siria, si pjesë e presionit të qeverisë ushtarake ndaj regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Asad. Vendimi ëhstë marrë nga ministri i Jashtëm, Muhamed Amer, pas takimit me ambasadorin e Egjiptit në Damas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.016Z

Nikaj prit ambasadorin Minxhozi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bernard Nikaj, priti në takim ambasadorin e ri të Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi. Gjatë takimit, Nikaj i ka uruar sukses në misionin e tij në Kosovë ambasadorit Minxhozi, si dhe ka shprehur vullneti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.005Z

Hoxhaj takon ambasadorin e Çekisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një drekë pune ambasadorin e Republikës Çeke në Kosovë, JiÅ™í Doležel. Ministri Hoxhaj e ka njoftuar ambasadorin Doležel për progre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.288Z

Iran Holanda therret ambasadorin

Holanda ka thirrur ambasadorin e saj nga Irani për t’u konsultuar në lidhje me ezekutimin e shtetases iraniane me pasaportë holandeze, Sahra Bahrami. Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme holandez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.355Z

Berisha takon ambasadorin Aleksandër Arvizu

Kryeministri Berisha është takuar sot me ambasadorin e SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu.   Takimi po zhvillohet në zyrën e kryeministrit ndërsa ende nuk dihet tema e diskutimeve.   Takimi mes kryeministrit Berisha dhe diplomatatit ameri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.694Z

Kryeministri Berisha takon ambasadorin Arvizu

Kryeministri Berisha është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu. Takimi është zhvilluar në kryeministri ndërsa ende nuk dihet qëllimi i takimit mes kryeministrit dhe diplomatit amerikan.   Nd&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama