Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.518Z

Pyesni ambasadorin!

Nëse keni një pyetje për ambasadorin amerikan Donald Lu, tashmë do të mund t'ia bëni në "Facebook". Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në "Facebook" bën me dije se "Të premten, më 3 prill 2015, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.015Z

Moisiu takon ambasadorin e Madagaskarit

27/04/2005  Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, ka takuar dje ambasadorin e Madagaskarit në vendin tonë, Auguste Paraina, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Të dy bashkëbiseduesit vunë në dukje se në kushtet e globalizimit dhe kohën e informatikës, largësia nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.413Z

Tryeza,Rama takon ambasadorin Withers

Një ditë para tryezës së Presidentit Topi dhe pas takimeve në Strasburg, kreu i PS-së, Edi Rama zhvilloi një takim me ambasadorin amerikan në vendin tonë, John Withers. Takimi u përqendrua mbi strategjinë e tryezës së nesërme ku do të kërkohet zgjidhja e ngërçit politik në vend.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.620Z

Jahjaga dekoron ambasadorin Dell

Presidentja e Kosova, Atifete Jahjaga ka pritur në një takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Christofer Dell, të cilin e ka dekoruar me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Dr.Ibrahim Rugova”. Ajo vlerësoi lartë kontributin e ambasadorit amerikan, për proceset demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.934Z

Kryeministri pret ambasadorin slloven

Kryeministri Berisha priti diten e djeshme ne nje takim ambasadorin e ri te Sllovenise per Shqiperine, Alain Brian Bergant. Gjate ketij takimi, Berisha theksoi se per Shqiperine dhe rajonin eshte nje ngjarje e rendesishme marrja e Presidences se radhes se BE-se nga Sllovenia. Sipas Berishes, tashme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.413Z

Ministri pret ambasadorin gjerman

Ministri i Kulturës,Memli Krasniqi, prit të mërkurën ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Ernst Reichel, me të cilin biseduan, mes tjerash, për arritjet në fushën e kulturës mes Kosovës dhe Gjermanisë.Ministri Krasniqi dhe ambasadori Reichel u pajtuan që sa më shpejtë të nënshkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.421Z

Haradinaj priti ambasadorin suedez Staffansson

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ambasadorin suedez në Kosovë, z. Mats Staffansson. Gjatë këtij takimi është biseduar rreth zgjedhjeve të mbajtura më 8 qershor në Ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama