Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorit

Meta: total 1000 / total_found 11637 / time 0.005 / keyword[0] ambasadorit / docs[0] 11637 / hits[0] 16140 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra/ Kandidati i LSI ngre alarmin: Në Berat po blihen vota, Policia nuk ndërhyn

Nasip Naço, kandidati i LSI-së në Berat ngre alarmin dhe deklaron se në Berat po blihen vota. Shqetësimin e tij Nasip Naço ia ka bërë të ditur me anë të një letre të hapur ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj, Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, Ambasadorit të SHBA-ve D

No Pic available
  • 2017-06-24

Sherri PS-LSI, tre qarqet ku pritet të ketë tension

Nëse deri më tani është folur gjerësisht për një fushatë elektorale të qetë siç nuk është parë kurrë më parë në Shqipëri, kjo ka pak gjasa të ndodhë ditën e zgjedhjeve e më pas kur të nisë numërimi i votave. Pritshmëritë janë që të shtohet përplasja mes PS-së dhe LSI

No Pic available
  • 2017-06-16

Kurti: Vetëvendosje është partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do ti kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Albin Kurti. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK dhe Nisma do

Finalja e Championsit, kupa mbërrin në Kardif
  • 2017-06-01

Finalja e Championsit, kupa mbërrin në Kardif

Kupa mbërrin! Ajo, më e bukura, më pesitigjiozja, më e kërkuara. Ajo me veshë të mëdhenj. Trofeu i Championsit 2016-2017 ka zbarkuar në Kardif mes duarve të ambasadorit të UEFA-s Ian Rush dhe të kryeministri të Uellsit, Carel Welsh. Finalja e Championsit do të luhet të shtunën më 3

No Pic available
  • 2017-05-31

Akuzat për Sigurimin e Shtetit, Presidenti Nishani padit në gjykatë Visar Zhitin

Pas akuzave të ndërsjella për përfshirje në ish-strukturat e Sigurimit të Shtetit, në media, mes Presidentit të Republikës Bujar Nishani dhe diplomatit të ngarkuar me punë në Vatikan Visar Zhiti, përplasja mes tyre përfundon në Gjykatën e Tiranës. Me padinë që mban numrin e aktit

KUR SHTETI MERR MË SHUMË PUSHTET
  • 2017-05-31

KUR SHTETI MERR MË SHUMË PUSHTET

  BAJRAM PEÇI Ka ngjarë kjo disa herë në Shqipërinë e 100 vjetëve të fundit, por ky artikull nuk ka të bëjë me ne. Është shkruar nën përshtypjet e zhvillimeve të fundit me fqinjët turq, merr shkas nga shtrirja e pushtetit turk tej kufijve të vendit të vet. Është e njohur se

Ditët e mia me Fabrizio De Andre
  • 2017-05-30

Ditët e mia me Fabrizio De Andre

Ylljet Aliçka Më 18 Shkurt  ka lindur kantautori i njohur italian Fabrizio De Andre. Vdiq në Janar të vitit 1999. Në ditën e vdekjes së tij u fol dhe u shkrua shumë. Me kalimin e viteveai po shndrrohet në njëmit. Për të shkruhen libra, emërtohen shkolla, rrugë, fondacione, teatroDhe a