Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorja

Total: 5872
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.624Z

Ambasadorja gjermane Permbushni rekomandimet

Ambasadorja gjermane Karol Myler flet nga Korca për situatën politike në vend. Ambasadorja shprehu kënaqësinë për ndryshimin e Kodit Elektoral, edhe pse kjo ndodhi në fatet e fundit. "Jane për t'u përmbushur 12 rekomandimet e BE-s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.464Z

Ambasadorja çeke viziton Durrësin

Bronislava Tomáová Ambasadorja e Çekisë, Bronislava Tomasova, ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Durrësit ku është takuar me Prefektin, Genc Alizoti,  dhe kryetarin e bashkisë, Vangjush Dako. Pasi është njohur nga Alizoti me traditat e vjetra të bashkëpunimit industrial e kulturor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.163Z

Ambasadorja franceze, viziton Vlorën

Ambasadorja franceze, Christine Moro, ka vizituar sot qytetin e Vlorës, ku është takuar me përfaqësues të pushtetit lokal.  Moro është ndalur në prefekturën e qarkut të Vlorës, për tu njohur më konkretisht me shërbimin e këtij institucioni, ku u prit nga prefekti Eduart Velçani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.632Z

Ambasadorja polake: Mbështetje për integrimin

TIRANË- Ambasadorja e Polonisë në vendin tonë, konfirmon angazhimin e e presidencës së radhës të BE-së për vazhdimin e zgjerimit të familjes europiane dhe mbështetjen e Shqipërisë në këtë rrugë integruese. Gjatë takimit të sotëm me kryeministrin, Sali Berisha, ambasadorja thekso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

Ambasadorja Geci-Sherifi i dorëzon kredencialet

Në një ceremoni formale në Pallatin Sándor, ambasadorja e Republikës së Kosovës në Budapest, Shkëndije Geci-Sherifi ia dorëzoi letrat kredenciale presidentit të Republikës së Hungarisë, László Sólyom. Sipas një komunikate të Ministrisë së Punëve të Jashtme (MPJ), ambasadorja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.653Z

Ikën Borchardt, vjen ambasadorja Mueller-Holtkemper

Ambasadorja e re gjermane, Carola Mueller-Holtkemper, i dorëzoi dje letrat kredenciale Presidentit të Republikës, Bamir Topi Ambasadorja e re gjermane, Carola Mueller-Holtkemper, i dorzoi dje letrat kredenciale Presidentit t Republiks, Bamir Topi. Ceremonia u zhvillua n orn 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.744Z

Ambasadorja holandeze: Skanimi i gjyqtarëve? Pjesë e reformës

Dewi van de Weerd, ambasadore e Mbretësisë së Holandës, vend i cili mban presidencën e radhës së Bashkimit Europian, ishte e ftuar në një seancë dëgjimore të përbashkët mes Komisionit të Politikës së Jashtme dhe atij të Integrimit Europian. Ambasadorja tha se 2016 është një vit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama