Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorja

Meta: total 1000 / total_found 5881 / time 0.003 / keyword[0] ambasadorja / docs[0] 5881 / hits[0] 10003 /
Kriza politike/ Zyrtari amerikan mbërrin në PD, takim me Bashën
  • 2019-04-09

Kriza politike/ Zyrtari amerikan mbërrin në PD, takim me Bashën

Zëvendësndihmësi Sekretar i amerikan i Shtetit, Matthew Palmer sapo ka mbërritur në selinë blu. Ai do të takohet me kreun e PD-së, Lulzim Basha ndërsa shoqërohet nga zv.ambasadorja e SHBA, Leyla Moses Ones. Ditën e djeshme Palmer u takua me kryeministrin Edi Rama. Në takimin me Ramën,

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë
  • 2019-03-28

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë

Qeveria gjermane duhet të marrë vendim deri në fund të javës, nëse do të furnizojë sërish me armë Arabinë Saudite. Parisi dhe Londra bëjnë presion. Por qeveria gjermane ngurron. Çdo gjë shkon mirë midis Gjermanisë dhe Francës. Të paktën ministri i Jashtëm Heiko Maas (SPD), u mu

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën
  • 2019-03-27

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën

Mësohen detaje të reja nga shkarkimet e ndërmarra nga Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj. Mësohet se është shkarkuar dhe Pranvera Skana, e cila mbante detyrën e këshilltares në Ambasadën e Londrës. Gjithashtu janë shkarkuar edhe dy zyrtarë nga Ambasada Shqiptare në Athinë dh

Ambasada e SHBA: Gaboheni, reforma në drejtësi nuk do dështojë
  • 2019-03-21

Ambasada e SHBA: Gaboheni, reforma në drejtësi nuk do dështojë

Zv/Ambasadorja e SHBA, Leyla Moses-Ones dha një mesazh për të gjithë ata, që sipas saj, duan të ndikojnë negativisht në reformën në Drejtësi. “Ju e keni gabim”, iu drejtua zv/ambasadorja amerikane në Shqipëri, gjatë në një konference. Ndërsa theksoi se Shqipëria po ecë

Kriza politike, zv.ambasadorja e SHBA-së në zyrën e Bashës
  • 2019-03-06

Kriza politike, zv.ambasadorja e SHBA-së në zyrën e Bashës

E ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA-së do të takojë kryetarin e PD-së, Lulzim Basha lidhur me situatën politike në të cilën ndodhet vendi. Takimi pritet të mbahet në orën 11:00 në selinë e PD-së. Takimi vjen një ditë pas protestës së djeshme para Parlamentit, por edhe thuajs

Pas takimit me Bashën, zv.ambasadorja e SHBA në zyrën e Kryemadhit
  • 2019-03-06

Pas takimit me Bashën, zv.ambasadorja e SHBA në zyrën e Kryemadhit

Pas takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha, zv.zmbasadorja e SHBA-së në Tiranë është takuar me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. E ngarkuara me punë e SHBA, Leyla Moses Ones, prej orës 14:00 ndodhet në selinë e LSI-së, ku është duke biseduar me Kryemadhin

Mandatet ndezin alarmin e kuq, ambasadorët pushtojnë zyrën e Bashës
  • 2019-02-20

Mandatet ndezin alarmin e kuq, ambasadorët pushtojnë zyrën e Bashës

Vendimi i opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare ka ndezur një dritë të kuqe alarmi për demokracinë në Shqipëri. Shqetësimin për situatën e krijuar në politikën tonë e ka shprehur hapur BE, nëpërmjet deklaratave të Luigi Sorecas dhe Maja Koçijancic nga Brukseli