Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasads +Amerikane

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.207Z

Incident pran Ambasads Amerikane

Forcat e policisë në Tiranë janë vënë në alarm kur një i ri me një shishe plastike të mbushur përgjysmë me benzinë dhe një cakmak në dore ka qëndruar pranë Ambasadës Amerikane duke kërkuar me insistim të flasë me gazetarët. Ky moment ka vënë në lëvizje forcat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.913Z

Zjarr pran ambasads amerikane

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një Fast Food në afërsi të ambasadës amerikane në Rrugën e Elbasanit në Tiranë. Flakët shkatërruan pothuajse të gjithë lokalin, rreth orës 1, por fatmirësisht nuk ka të dhëna për dëme në njerëz. Fast Food-i, i cili ndodhet në ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Tenton vetëvrasjen para ambasadës amerikane

Bledar Arapi u lye me benzin, mbante n dor nj shishe dhe nj akmak e krkoi t takonte gazetart, para se t prangosej Nj incident sht regjistruar dje paradite n afrsi t ambasads amerikane n Tiran, kur nj i ri me nj shishe n dor, e cila dyshohet se ka pasur brenda saj benzin, krcnonte se do t’i ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.909Z

Punonjsit e ambasads amerikane dhurojn gjak

Apelit të Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak i janë përgjigjur edhe punonjësit e ambasades së Shteteve te Bashkuara të Amerikës në Tiranës. Zëvendës/ambasadorja amerikane Debora Xhons ka vleresuar kete nisme qe u vjen ne ndihme cdo qytetari ne nevoje.Ndersa presidenti i Kryq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.503Z

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Shoqërohet një grup narkomanësh, u kap pranë ambasadës amerikane

Tiran Policia tha se ata u proceduan n gjendje t lir pr mbajtje lndsh narkotike Nj grup t rinjsh sht shoqruar dje n polici, pasi jan kapur duke konsumuar lnd narkotike. Katr persona, afrsisht 20-vjear jan pikasur nga policia n afrsi t ambasads amerikane te Rruga e Elbasanit. Ata jan vn re nga patru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Marrdhniet shqiptaro-amerikane mes dy luftrave botrore

Vizita q Presidenti Bush pritet t bj n Tiran m 10 qershor, sht ndoshta nj rast pr t kujtuar rolin e veant q historia u njeh Shteteve t Bashkuara n shptimin e pavarsis s Shqipris. N janar t vitit 1918, Presidenti amerikan Woodrow Wilson shpalli prpara Kongresit planin prej 14 pikash i cili njihte t d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama