Rezultate te kerkimit per termin: +Ambjentit

Total: 462
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.411Z

Pipero: Ndotja e ambjentit shton sëmundshmërinë

Kur Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi për herë të parë shifrën se 500 shqiptar humbin jetën në vit nga ndotja e ambjentit, ekspertë të shëndetësisë thonë se fenomeni "ndotje" po shton sëmund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.954Z

Ndotja e ambjentit ne Kine

Nivelet e ndotjes së ambjentit kanë arritur nivele vërtet shqetësuese në veri të Kinës. Autoritetet kanë marrë menjëherë masat duke bllokuar trafikun në disa zona dhe duke i kërkuar banorëve që të qëndrojnë bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.898Z

Ndotja e ambjentit, shkak kryesor për astmën

Ndotja e ambjentit përcaktohet si një prej shkaqeve kryesore të shfaqjes së sëmundjes së astmës. Ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili e deklaroi këtë fakt në një aktivitet të organizuar me rastin e ditës Botërore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.346Z

Sëmundjet e gjakut, mjekët: Shkak ndotja e ambjentit

Ndotja ambjentit po shton frikshëm sëmundjet e gjakut në Shqipëri. Ekspertë të shëndetit bëjnë të ditur se në vetëm për një vit kemi 2000 raste të reja të këtyre sëmundjeve. Shqetësuese është f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.020Z

Plazhet në Fier, prefekti: Masapër pastrimin e ambjentit

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO FIER - Prefekti i qarkut të Fierit, Shkëlqim Murati ka ngritur shqetësimin se plazhet e Semanit dhe të Darzezës nuk janë në gjendje të përpshtatshme për të pritur turistët e sezonit veror.Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.018Z

Plazhet në Fier, prefekti:Masa për pastrimin e ambjentit

FIER - Prefekti i qarkut të Fierit, Shkëlqim Murati ka ngritur shqetësimin se plazhet e Semanit dhe të Darzezës nuk janë në gjendje të përpshtatshme për të pritur turistët e sezonit veror.Në një pronocim për “A1 Report&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.717Z

Perdorimi i qymyrgurit dhe ndotja e ambjentit prej tij

Perdorimi i qymyrgurit eshte rritur ndjeshem ne disa vende te botes nisur nga kerkesa e larte per energji ne vendet me zhvillim te shpejte si Kina. Por me qymyrin vjen edhe ndotja prej tij si rezultat i dioksidit te karbonit dhe hirit qe rezulton pas djegies se qymyrit qe perdoret per prodhimin e en

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama