Rezultate te kerkimit per termin: +Americas

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] americas / docs[0] 73 / hits[0] 93 /
No Pic available
  • 2017-06-10

E mbijetuara nga aksidenti me avion emocionon jurine e Americas Got Talent

E mbijetuara e aksidentit me avion Kechi Okwuchi, pati një brohoritje të madhe nga publiku për performancën e  saj emocionale në America’s Got Talent, e cila u transmetua mbrëmjen e së martës.   Zonja Okwuchi mahniti jurinë  me interpretimin e saj  me ‘T

No Pic available
  • 2017-06-07

Ka humbur dëgjimin, heq këpucët për të ndjerë muzikën

Mandy Harvey është një vajzë që ka humbur dëgjimin, por nuk ka hequr dorë nga talenti i saj dhe zgjedh që të performojë në shfaqjen Americas Got Talent. Pasi anëtarët e jurisë zbuluan se ajo e ka humbur dëgjimin gradualisht derisa në moshën 18-vjecare mbeti tërësisht e shurdhër,

Rita Ora, pushime të nxehta në Maldive
  • 2017-03-31

Rita Ora, pushime të nxehta në Maldive

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka publikuar disa foto të nxehta ndërsa po shijon pushimet në Maldive. Ajo është shfaqur me bikini duke treguar linjat e saj, si dhe duke provokuar me foto të nxehta. Duket se 26-vjecarja po e shijon këtë periudhë, dhe nuk po angazho

No Pic available
  • 2017-03-03

Një Baywatch si Ashley Graham

 Modelja mbipeshë Ashley Graham siç e shohim nuk e ka fare problem peshën e  saj dhe defeket  që ka në trup. Së fundmi modelen e kemi parë  teksa ka postuar foto të ndryshme në plazh duke drejtuar një jet ski.  E veshur me trupore të kuqe si një Baywatch e vërte

No Pic available
  • 2017-02-26

SHBA: Katërfishohen vdekjet nga heroina

Vdekjet e shkaktuara nga mbidoza e heroines në Shtetet e Bashkuara u katërfishuan nga viti 2010 deri në 2015-ën, sipas një raporti të ri. Qendra Kombëtare për Statistikat Shëndetësore thotë se kishte 12 mijë e 989 vdekja nga mbidoza me heroine në vitin 2015. Në vitin 2010, numri ishte

Alberto Mussa: Kadare, vota ime për Nobel
  • 2016-11-16

Alberto Mussa: Kadare, vota ime për Nobel

Intervistë me shkrimtarin e njohur mbi botimin në shqip të romanit Enigma e Qaf-it” Alberto Mussa ka lindur në Rio de Janeiro në vitin 1961 dhe studioi matematikë dhe gjuhësi, duke u fokusuar në gjuhët arabe, afrikane dhe të indianoamerikane. Është autor i pesë romaneve shumë të

Nis kthesa e Trump: Zhduket premtimi i madh elektoral!
  • 2016-11-10

Nis kthesa e Trump: Zhduket premtimi i madh elektoral!

Donald Trump bëri disa deklarata që shokuan botën, gjatë fushatës së tij. Por zgjedhja si president duket se e ka bërë më të ftohtë gjykimin e tij. Ndryshimi i parë ka ardhur që sot, dhe ndoshta do të ketë shumë të tjera. Trump ka zhdukur nga uebsajti i tij premtimin se do të d