Rezultate te kerkimit per termin: +Ameriks +Jugore

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Amerika dhe Rusia, Kosova dhe Osietia

Kosova dhe Osetia jugore, edhe po t mos gjendej deri me sot nj ngjashmri e fuqishme midis tyre, jan krijuar aq marrdhnie me njra-tjetrn javt e fundit, sa q nuk ekzistonin fare m par. Si dihet Kosova shpalli pavarsin m 17 shkurt dhe deri me sot sht njohur nga 46 shtete. Shtetet e Bashkuara t Amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Rusia dhe politika agresive e Medvedevit

Konflikti ushtarak n Osetine Jugore , ishte shkaku q syt dhe vesht e t gjith bots u rikthyen drejt Rusis.Bota , me n krye Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe vndet e tjera Perndimore ,filluan t diskutojn shkaqet e ktij konflikti dhe pasojat pr t ardhmen , sikur konflikti t kishte lindur n nj momen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.179Z

Bara e do edhe Botrorin

Gjithka shtgati n Abu Dhabi pr fillimin e Botrorit t Klubeve, i parapar m 10 dhjetor (sot). Pa dyshim, favorit i ksaj gare sht kampioni evropian, Barcelona, e cila pritet t jet pasardhsi i Manchester United, fitues i fundit i ktij trofeu. Klubi Blaugrana e synon titullin e gjasht t sezonit, pas La

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Turqia dhe dorzimi Milosheviit

(Botohen per here te pare) Kosova shpalli pavarsin dhe sovranitetin e saj. Ky akt ishte krejtsisht i natyrshm dhe i pritshm. Lidert e Kosovs me nj gjakftohtsi t admirushme, me datn 18 t ktij muaji realizuan t gjitha procedurat zyrtare pr shpalljen e pavarsis. Zoti Hashim Thaci ,ish nj nga udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Infeksionet e miokardit

Infeksioni i miokardit rrallher shkakton smundje n njerzit pa mangsi imune. Infeksioni m i shpesht sht nga viruset (miokardit viral). Shkaktart m t shpesht t miokarditit viral jan viruset e tipit Coxsackie A ose B. (Coxsackie-viruset, bashk me echoviruset dhe polioviruset jan enteroviruse.) Infek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Pavarsia e Kosovs dhe shtetet q i tremben vehtes

Zhvillimet m t prgjakshme gjat priudhs s shprbrjeve q ndodhn mbas Lufts s Ftoht u prjetuan n ish Republikn Fedarative t Jugosllavis.U shkputn nj e nga nj: Sllovenia,Kroacia,Maqedonia,Bosnje Hercegovina, Mali I Zi dhe s fundi Kosova ,t cilat u njohn si shetete t pavarura. Por pavarsin e Kosovs,e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Rritja e çmimit të grurit mund të sjellë protesta të ashpra

Zonat m t prekshme, Europa dhe Lindja e Mesme Rritja e mimit t grurit t shkaktuar nga zjarret q ran n Rusi do t ushtrojn nj presion edhe m t madh ndaj popullsive t Lindjes s Mesme, Ameriks s Veriut dhe Europs, popullsi q vitet e fundit kan mbajtur mbi supe peshn e rnd t krizs ekonomike t shkaktuar k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama