Rezultate te kerkimit per termin: +Amerikn

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Castro nuk i beson Obams

Ish-presidenti i Kubs, Fidel Castro, trhoqi vrejtjen se nuk mund ti besohet buzqeshjes s mbl t presidentit amerikan, Barack Obama, duke shtuar se ashingtoni po zhvillon komplote kundr qeverive t majta n Amerikn Latine, prfshir ktu edhe qeverin e Venezuels. Castro 83 vjet, i cili kryesoi Kubn pr pes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Berisha: Mirëpresim Podiumtech për investime në vend

Kryeministri Sali Berisha priti dje presidentin e shoqris Podiumtech, z. Francois-Pierre Le Scouarnec. Kjo kompani ofron shrbime konsulence, teknologjie, si edhe menaxhim dhe financim projektesh. Podiumtech sht e pranishme n Evrop, Amerikn Veriore dhe at Jugore, si edhe n Afrik.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.180Z

Policia operacion kundër mafias, mbi 300 të arrestuar

Policia italiane ka ndrmarr nj superaksion kundr organizats mafioze, Ndrageta, duke vn n pranga m tepr se 300 persona. Arrestimet u kryen n Kalabri, n disa qytete n veri t vendit, e madje edhe n Shtetet e Bashkuara. N kt operacion masiv q mendohet t'i ket dhn nj goditje shkatrrimtare krimit t organ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Sukseset e politikës së jashtme të Obamës

Administrata “Obama” sht mik i pasigurt dhe rival, nga i cili t bie t fikt. Aleatt e Ameriks n Evrop nuk i shohin m si pasuri lidhjet e tyre me Shtetet e Bashkuara. Turqia na sfidon pa paguar asnj mim. Lidert kinez e vn n pikpyetje guximin ton. Programi brthamor i Ira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.430Z

Sulm kamikaz në Afganistan, vdesin agjentët e CIA-s

Tet civil amerikan jan vrar gjat nj sulmi vetvrass n bazn e tyre n juglindje t Afganistanit. Korrespondenti i BBC-s thot se ata punonin t gjith pr Agjensin Qendrore Amerikane t Inteligjencs, CIA. Sulmuesi arriti q t futej n bazn e tyre n provincn Khost, pran kufirit me Pakistanin. Talibani i tha BBC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.404Z

Incident tjetër në një fluturim drejt Detroitit

Dy dit pas dshtimit t atentatit n nj avion amerikan q udhtonte nga Amsterdami pr n Detroit, ka ndodhur srish nj incident. N t njjtn linj Amsterdam-Detrojt t shoqris Delta Airlines dhe n t njjtin avion, nj burr po nga Nigeria u mbyll n tualetin n bord t avionit dhe m pas kundrshtoi udhzimet e persone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.766Z

Don Zhuani i Hollivudit, 13 mijë gra në 35 vjet

Pr plot 35 vjet me rradh, aktori i njohur i Hollivudit, Uorren Beti, ka fjetur me 12.775 gra, apo thn m ndryshe do nat ka patur nj marrdhnie t re. E kt do ta kishte patur zili edhe vet Don Zhuani. Dhe kjo ka ndodhur prpara se ai t “mblidhte mendt” e t lidhej me Anet Bening. Kjo n fakt k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama