Rezultate te kerkimit per termin: +Amerike

Meta: total 1000 / total_found 1700 / time 0.001 / keyword[0] amerike / docs[0] 1700 / hits[0] 2155 /
Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki frikë nga Sorosi!
  • 2018-04-15

Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki frikë nga Sorosi!

Veprimet ushtarake të ndërmarra nga SHBA dhe aleatët perëndimorë në Siri janë kryefjala në diskutimet anembanë botës dhe të gjithë po presin se cili do të jetë fati i kësaj situate të tensionuar në shtetin e drejtuar nga Bashar Al Assad. Drita jeshile për goditjen e arsenalit kimik

No Pic available
  • 2017-06-08

Adrola merr përqafimin më të ngrohtë deri më tani

Supermodelja shqiptare, Adrola Dushi ka qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes së aparatëve fotografikë në çdo sfilatë që ka marrë pjesë. Adrola duket se po arrin majat në fushën e modelingut pasi së fundmi bukuroshja shqiptare jetoi një kohë të gjatë në Amerike për një karrie

No Pic available
  • 2017-05-31

ANALIZA/ A ecën dot Europa e vetme, pa Amerikën? Nga mbrojtja, tek terrorizmi dhe tregtia

SKENARET: Nga mbrojtja ushtarake tek lufta kundër terrorizmit, duke kaluar nga tregtia dhe zhvillimi: ja çfarë rrezikohet në përballjen e re transatlantike. Dhe interesat e mesdhetarëve janë të ndryshme nga ato të gjermanëve Angela Merkel ka reaguar ashpër ndaj sabotimit të G7 prej Donal

No Pic available
  • 2017-03-04

Nga Franca në Tiranë, violinisti Hasan Bakalli dhe pianistja Geisu Basha koncert te Artet

Me mbështetjen e Ambasadës Franceze në Shqipëri, u çel të enjten në mbrëmje në Universitetin e Arteve Tiranë, koncerti i violinistit franko-shqiptar Hasan Bakalli dhe pianistes Geisu Basha. Ambasadori i Francës në Tiranë, Bernard Fitoussi, i pranishëm në këtë koncert shprehu vlerës

Qytetarët të protestojnë kundër politikanëve bllokues të Vetting-ut. Fushata anti-Perëndimore, marrëzi, e padenjë dhe e paturpshme
  • 2017-02-26

Qytetarët të protestojnë kundër politikanëve bllokues të Vetting-ut. Fushata anti-Perëndimore, marrëzi, e padenjë dhe e paturpshme

Nga Zef Brozi* Qytetarët e partitë në Protesta Paqësore, deputetët në Parlament për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore Në këtë artikull dua te shpreh shkurtazi opnionin tim për bojkotin parlamentar dhe fillimin e zbatimit të reformës në drejtësi, për reformën zgjedh

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Trump i mbyll telefonin kryeministrit australian
  • 2017-02-02

Trump i mbyll telefonin kryeministrit australian

p styletext-align justifyShenohet nje tjeter perplasje e presidentit amerikan Donald Trump me lidere boterore Pas mosmarreveshjeve per ceshtjen e murit me homologun meksikan Pena Nieto ai eshte zemeruar me kryeministrin australian Malcolm Turnbull Gjate nje bisede telefonike te zhvilluar ne fundjave