Rezultate te kerkimit per termin: +Amerikes +Megjithate +Irani

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

Irani kerkese per uranium te pasuruar

Presidenti iranian, Mahmud Ahmedinexhad ka ndermend t’u kerkoje gjashte Fuqive te Medha javen e ardhshme importim uraniumi te pasuruar. Autoritetet iraniane njoftojne se kerkesa e tyre eshte legjitime dhe e bazuar ne te drejten nderkombetare te Iranit per te zhvilluar energjine bert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.464Z

Irani kerkon rifillimin e bisedimeve atomike

Televizioni iranian tregon shume pamje nga manovrat detare te marines iraniane ne Gjirin Persik dhe ne Ngushticen e Hormuzit. Gjithandej te kap syri ushtare prane raketave kunder-ajrore te vendosura neper anije. Pastaj shihen avione luftarake helikoptere dhe nendetese te cilat shkrepin raketa.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Irani hedh poshte rezoluten e OKB-se

Irani ka hedhur poshte rezoluten e fundit te Kombeve te Bashkuara qe i ben thirrje Teheranit te nderprese programin e pasurimit te uraniumit. Irani tha se ky zhvillim nuk ishte konstruktiv dhe tregoi mungesen e unitetit ne Keshillin e Sigurimit. Kryenegociatori iranian, Saeed Jalili, tha se rezoluta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.388Z

Arrestohet muxhahedinja ne Shqiperi

brbrNje pjesetare e muxhahedineve grup i cili perfitoi azil ne Shqiperi disa muaj me pare eshte arrestuar nga uniformat blu ne bashkepunim me Interpolin Lajmi eshte publikuar nga mediat iraniane te cilat kane cituar zyrtare te policise ne kete shtet Sipas zedhenesit te policise iraniane gruaja e nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.279Z

Arrestohet muxhahedini ne Shqiperi

brbrNje pjesetar i muxhahedineve grup i cili perfitoi azil ne Shqiperi disa muaj me pare eshte arrestuar nga uniformat blu ne bashkepunim me Interpolin Lajmi eshte publikuar nga mediat iraniane te cilat kane cituar zyrtare te policise ne kete shtet Sipas zedhenesit te policise iraniane personi i nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.576Z

Turqia - aleatja me e mire i Amerikes

Ndonese Turqia po distancohet nga SHBA-ja rreth disa ceshtjeve angazhimi i Ankarase per variant me fleksibil te Islamit eshte ne favorin e Shteteve te Bashkuara. Ne Turqi vazhdon konflikti dyshekullor ndermjet perendimoreve te personifikuar ne angazhimin e Ataturkut per revolucion kulturor dhe sekul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.582Z

Turqia - aleatja me e mire e Amerikes

Ndonese Turqia po distancohet nga SHBA-te rreth disa ceshtjeve angazhimi i Ankarase per variant me fleksibil te Islamit eshte ne favorin e Shteteve te Bashkuara. Ne Turqi vazhdon konflikti dyshekullor ndermjet perendimoreve te personifikuar ne angazhimin e Ataturkut per revolucion kulturor dhe sek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama