Rezultate te kerkimit per termin: +Amerikes +Ne

Total: 6184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.443Z

Ne 2015 mbyllet sherbimi i gjuhes shqipe ne Zerin e Amerikes

Pas rreth 15 vjetesh transmetim ne televizion ne gjuhen shqipe dhe ne radio shume kohe me pare seksioni ne shqip i Zerit te Amerikes mund te mbyllet ne vitin 2015 Lajmin e ka njoftuar vete rrjeti amerikan Ne te thuhet se bordi i guvernatoreve per transmetimet qe mbikeqyr Zerin e Amerikes ne projektb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.408Z

Kupa e Amerikes ne futboll

brbrArgjentina e mbylli me pike te plota grupin D te vlefshme per kupen e Amerikes ne futboll Ne Siatell skuadra e Tata Martinos shpartalloi 3-0 Bolivine duke prere keshtu nje bilete per cerekfinale atje ku do te ndeshet me Venezuelen Gjithcka e lehte per Argjentinen qe arriti te kaloje ne avantazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.578Z

Kili fituese e kupes se Amerikes mundi ne finale Argjentinen

0 brbr SSSAbrASS brbrKili ka fituar Kupen e Amerikes per here te pare ne gati 1 shekull te ketij turneu dhe per me teper perpara publikut te tij ne kryeqytetin Santiagobrbr brbrNje beteje e gjate ndaj Argjentines se Lionel Messit qe ka perfunduar te 11-metershatbrbr brbrKoha e rregullt dhe pjeset s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.361Z

Vizioni diplomatik ne Letra Amerikes

/ / NgaBAVJOLA SHATRO Letra Amerikes eshte libri me i ri qe ambasadori i Shqiperise ne SHBA ne vitet 2001-2005 Fatos Tarifa u paraqet tashme diplomateve studiuesve dhe intelektualeve shqiptare.Letrat e permbledhura ne kete vellim jane botuar me pare ne SHBA nga Hamilton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.579Z

Ekspozite e re ne Muzeun e Indianeve te Amerikes ne Uashington

Imazhi i nje luftetari te indianeve te Amerikes i hipur ne kale duke ecuar ne rafshnaltat e perendimit amerikan eshte si nje ikone. Marredheniet per nje kohe te gjate te kalit me disa fise te indianeve te Amerikes po festohen ne nje ekspozite te re ne Muzeun e Indianeve te Amerikes ketu ne Uashingto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.650Z

Surpriza ne Kupen e Amerikes

brbrJane luajtur vetem 4 takimet e para te Kupa Amerikes dhe surprizat nuk mungojne Se pari Uruguaji qe ka ndeshur ne nje kocke te forte Xhamajken Megjithe injorancen e Edinson Kavanit ne konferencen per shtyp qe i quajti Regi Bois afrikane keta te fundit kane bere nje paraqitje mjaft te mire dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.644Z

Kupa e Amerikes Argjentina dhe Kili ne gjysmefinale

brbrArgjentina dhe Kili dhuruan spektakel ne ndeshjet e fundit cerekfinale te Kupes se Amerikes Favoritet e medhenj te besuarit e trajnerit Tata Martino munden 4 me 1 Venezuelen e cila nuk pati asnje shans perballe yjeve te kesaj kombetareje Protagonist i madh i mbremjes ishte Gonzalo Higuain i cil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama