Rezultate te kerkimit per termin: +Ameriks +George

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.569Z

Zëri i Amerikës, si atëherë, sot dhe nesër

Nga Frank Shkreli* Dje, kryetari i Partis Socialiste t Shqipris dhe njherit kryetari i Bashkis s Tirans, zoti Edi Rama, i dha nj intervist “Zrit t Ameriks” (VOA), drejtprdrejt nga Nju Jorku, ku po merrte pjes n takimin e Internacionales Socialiste. Si duket, zotit Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Pakufishmria e Teknologjis

Teknologjia nuk njeh kufi. Bile, nj celular sa e sa suksese ka! Nj njeri, i cili mund ta prdor vetm pr t shtypur kompjuterin dhe sa i suksesshm sht pa folur pr ata q e prdorin at pr programime dhe studime shkencore. Por, kur i referohemi t kaluars, rezulton se zhvillimet teknologjike nuk jan vetm t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

"Gjysmhna dhe Shqiponja" dhe zgjimi i identitetit kombtar shqiptar

Shtpia botuese "Bota Shqiptare" s fundmi ka hedhur n qarkullim librin "Gjysmhna dhe Shqiponja" t historianit George Garych. Gjykuar nga kndvshtrimi osman, Shqiponja dhe Gjysmhna, trajton zgjimin e identitetit kombtar shqiptar nga fundi i shek 19-t deri n shprthimin e Lufts

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Rusia dhe Amerika prball nj gare t re armatimi

Me zhvillimet q po ndodhin koht e fundit si rezultat I rikthimit n politikn e mbshtetjes tek raketa,tanku,artileria dhe arma , cdo dit e m tepr po rritet tensioni midis Rusise dhe Perendimit. Vecanrisht n polemikn e armatimit q esht rritur midis Shteteve t Bashkuara t Ameriks dhe Rusis prdoret t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.370Z

NYT: Politikat bërthamore të Obamës

Presidenti Barack Obama ka folur qart rreth vizionit t tij pr nj bot pa arm brthamore. sht nj qllim i lart, q nuk do t arrihet gjat Presidencs s tij, madje as pr vite pas saj. Por, sht koh me rrezik, q ai po merr nj hap kaq t rndsishm pr tabotn t sigurt dhe pr ta forcuar kredibilitetin e vendit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.631Z

Çarje në marrëdhëniet ndërmjet SHBA-ve dhe BE-së

Uashingtoni sht i zemruar pr shkak t polemikave t ndryshme n gjirin e BE-s, procedurs s ndrlikuar, politiks s jashtme jokoherente dhe refuzimit pr angazhim n Afganistan, ndrsa BE-ja ankohet se SHBA-t po e anashkalojn. Marrdhniet amerikano-evropiane, nn administratn e Barack Obams nuk po zhvill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Obama vë firmën e tij në politikën e jashtme

Kur Presidenti Barack Obama mori postin, vitin e kaluar, ai u tha kshilltarve t tij t politikave t jashtme se i duhet t prballet me dy shtje - e para, shtja e trashguar nga paraardhsi i tij, si Iraku, Afganistani dhe imazhi i Ameriks n bot; e dyta, cila do t jet agjenda e tij personale pr t ardhme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama