Rezultate te kerkimit per termin: +Amernis +Jovanovska

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.354Z

Festivali i Monodramës shpall fituesit

Në ditët e festivalit të monodramës aktorët profesionistë pjesëmarrës interpretuan, bashkëbiseduan dukë shënuar një grupim miqësor e atmosferë festive, por edhe duke lënë të hapur mundësinë e një ritakimi tradicional të monodramës në teatrin “Petro Marko” ne Vlorë. Anët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.609Z

Shfaqja Peer Gynt bashkon tri shtete

Shkup, 29 maj, NOA - Vetëm dy ditë më parë është shfaqur në Teatrin Shqiptar të Shkupit premiera e dramës Peer Gynt, e autorit Henrik Ibsen, në regjinë e Slobodan Unkovskit, i njohur në rrethet teatrore shqiptare me vënien skenike të shfaqjes Daja Vanja në vitin 2008. Kjo shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.164Z

"Gjallë!" në ekranin e madh

Duke filluar nga data 5 shtator, ora 20.00 bashkëprodhimi shqiptaro-austriak, "Gjallë!" i regjisorit Artan Minarolli, nis xhiron e kinemave prej Kinema "Imperialit" në Tiranë. Në historinë e djalit që kërkon të shpëtojë nga një histori gjakmarrjeje ku ishte përfshirë babai i tij, in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.476Z

Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur kërkon eshtrat në Serbi

BEOGRAD-Një stil i ri dhe me një ndjenjë të re, në skenën e Teatrit Jugosllav të Dramës në Beograd, është paraqitur shfaqja e Teatrit të Shkupit “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”. Drama e shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare, në regjinë e regjisorit boshnjak Dino Mustafiq dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.161Z

Tri prostituta në një kafene (FOTO)

Jetën e zakonshme dhe të qetë të një fshati të harruar e ndryshon ardhja e tri prostitutave në kafenenë ilegale të dy vëllezërve Makro. Burrat, edhe përkundër përpjekjeve të grave të tyre për ti ndaluar, tërë kohën e kalojnë në kafene duke harxhuar paratë e fundit në alkool d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.480Z

Ktu fest 2016: Tinka Kurti, aktorja 85-vjeçare çon në këmbë Strugën

Biseda me Tinka Kurtin gjithmonë merr një natyrë epike: plot energji, forcë dhe vullnet për të treguar historitë e jetës. Në Shqipëri aktorja 85-vjeçare nuk zë ekranet, por është mit. Në Kosovë çmohet më shumë se në çdo trevë shqiptare, deri në takimet e befasishme të "Tinka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.147Z

Biçikleta dhe aparati që kaluan në gjashtë shtete

Fotografi Stefan Rohner ekspozon sot në "Lindart", fotot e udhëtimit me biçikletë nga Spanja deri në Shqipëri. Momentet që ka fokusuar me aparatin e tij i paraqet me titullin "Fotografia e rrugës" Pak muaj pasi ishte kthyer nga një seminar në Rusi, fotografi Stefan Rohner merr një ft

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama